Портфоліо Ященко Анни з теми: "Мистецтво в просторі культури"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:10, 13 вересня 2013, створена Ященко Анна Іванівна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Візуальні мистецтва"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет:Художня культура. Тема: «Візуальні мистецтва».Інші предмети:історія,образотворче мистецтво,музика,інформатика,українська мова,українська література

Вік учнів, клас

9 клас,14 – 15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розрахований для учнів 9 класу з художньої культури. Тема за програмою «Візуальні мистецтва».Учні будуть працювати в групах. Свої результати учні представлять на відкритому уроці

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти формуючого оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідкувати прогрес у навчанні, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, відображати увесь навчальний цикл. Перед початком проекту учитель використовує ЗХД – схеми та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання з теми. Впродовж проекту вчитель надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці проекту учні заповнюють ЗХД – таблицю,учитель перевіряє здобуті знання за допомогою опитувальника.За допомогою форм оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається презентація проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська вікі - стаття "Декоративно - ужиткове мистецтво як феномен творчості народу"


Перед початком проекту вчитель зустрічається з батьками для обговорення подальшої діяльності дітей. З учнями 9 класу вчитель проводить вступне заняття та демонструє стартову презентацію за допомогою якої ознайомлює учнів із завданнями проектів. Оговорюють ключове питання «Чи мають місце візуальні мистецтва у творчості народів?». Потім відбувається обговорення тематичних питань проекту та учні індивідуально заповнюють таблиці ЗХД. Для подальшої роботи учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань: І група – «В чому специфіка скульптури та архітектури як видів мистецтва?»,результат: учнівська презентація, ІІ група – «Чому графіку вважають основою для усіх візуальних мистецтв?»,результат:блог "Графіка - основа візуальних мистецтв", ІІІ група – «Чи можна вважати декоративно – ужиткове мистецтво феноменом творчості народу?»,результат:вікі – стаття. Кожна група отримавши завдання разом з вчителем планує свою діяльність, здійснює пошук необхідних ресурсів в мережі Інтернет, попередньо ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право.Вчитель веде спостереження за роботою груп, ставить їм питання, робить нотатки про хід обговорення планування, розв’язання поставлених завдань, відслідковує прогрес у навчанні, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самоспрямування у навчанні. За додатковою інформацією учні звертаються до бібліотеки, до родини, музеїв, галерей,енциклопедій та Інтернету. Наприкінці проекту учитель проводить перевірку знань за допомогою опитувальника «Мистецтво в просторі культури». Завершується навчальний проект обговоренням проблемного(ключового) питання. Вчитель пропонує учням відповісти на це запитання, надає їм свої коментарі. Відбувається обговорення всім класом, щоб кожна група змогла поділитися своїми відповідями. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування:усного та за допомогою ІКТ.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ященко Анна Іванівна


Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики, географії


Навчальний заклад

Маловисторопський навчально –виховний комплекс:загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад

Місто\село, район, область

с. Малий Вистороп, Лебединський район,Сумська область

Контактні дані

19051989anna@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.09.2013р. – 15.09.2013р.

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Силка Олексій Олександрович