Портфоліо Островської Наталії з теми: "Починаємо дружити з комп’ютером"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Починаємо дружити з комп’ютером Даний навчальний проект передбачає формування в молодших школярів: - початкових уявлень про базові поняття інформатики, зокрема повідомлення, інформація та дані, інформаційні процеси, комп’ютер та інші пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями і даними, сфери їх застосування у житті сучасної людини в інформаційному суспільстві; - початкових навичок знаходити, використовувати, створювати й поширювати повідомлення та дані, застосовуючи при цьому засоби інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема створювати графічні зображення, комп’ютерні презентації, текстові документи, шукати відомості в мережі Інтернет, користуватися електронною поштою та ін.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Сходинки до інформатики Сучасні комп’ютери та їх застосування Даний проект стосується математики, історії, української мови.
Вік учнів, клас
Проект розрахований на учнів 2 класів 7-8 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Даний навчальний проект передбачає формування в молодших школярів: - початкових уявлень про базові поняття інформатики, зокрема повідомлення, інформація та дані, інформаційні процеси, комп’ютер та інші пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями і даними, сфери їх застосування у житті сучасної людини в інформаційному суспільстві; - початкових навичок знаходити, використовувати, створювати й поширювати повідомлення та дані, застосовуючи при цьому засоби інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема створювати графічні зображення, комп’ютерні презентації, текстові документи, шукати відомості в мережі Інтернет, користуватися електронною поштою та ін.
План вивчення теми (вставити файл)
Шість 45-хвилинних уроків
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі від слідкувати прогрес у навчанні, оцінювати мислення продукт діяльності учнів та його представлення, відображати увесь навчальний цикл. Перед початком проекту учитель використовує ЗХД-схему та асоціативний кущ. Для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання з теми. Впродовж проекту вчитель надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці проекту учні заповнюють ЗХД-таблицю, учитель перевіряє набуті знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм оцінювання відбувається постійне само оцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається презентація результатів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком проекту проводиться зустріч з батьками для обговорення теми. З учнями 2-го класу вчитель проводить вступне заняття та демонструє стартову презентацію, за допомогою якої ознайомлює учнів із завданнями проекту. Обговорюючи ключове питання «Сучасні комп’ютери та їх застосування» Потім відбувається обговорення тематичних питань проекту та подальша діяльність учнів.
Учні індивідуально заповнюють таблиці ЗХД. Для подальшої роботи учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань
1 група – дає відповідь на питання «Історія створення комп’ютера» 2 група - вікі-стаття «Сучасні комп’ютери. Де вони використовуються» 3 група - презентація «Правила поведінки за комп’ютером» Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність, здійснює пошук необхідних ресурсів в мережі інтернет, попередньо ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право. Вчитель веде спостереження за роботою груп, ставить їм питання, робить нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань, відслідковує прогрес у навчанні, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок високого рівня. За додатковою інформацією учні звертаються до бібліотеки, музею, магазинів сучасної комп’ютерної техніки та ін. Наприкінці проекту учитель проводить перевірку знань за допомогою опитувальника «Починаємо дружити з комп'ютером». Завершується навчальний проект обговоренням ключового питання. Вчитель пропонує учням відповісти на питання, надає їм свої коментарі, відбувається обговорення всім класом, щоб кожна група могла поділитися своїми відповідями. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування усного та за допомогою ІКТ.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Островська Наталія Миколаївна
Фах, навчальний предмет
к.і.н.
Навчальний заклад
Сумський НАУ
Місто\село, район, область
м. Суми
Контактні дані
ostrovnata2013@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
09.09.2013-15.09.2013
Місце проведення тренінгу
Тренінг для вчителів-координаторів на базі Сумського ОІППО (09.09.2013-15.09.2013 р.)