Учнівська вікі-стаття: "Причини виникнення аварії на Чорнобильській АЕС"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Розвиток ядерної енергетики в Україні

Автори проекту

ІІІ група, 9 клас

Тема дослідження

Які причини виникнення аварії на Чорнобильській АЕС?

Проблема дослідження

Що призвело до аварії на ЧАЕС?

Гіпотеза дослідження

. Найглобальніша екологічна катастрофа на Україні.

Мета дослідження

 Вияснити, що спричинило аварію на Чорнобильській АЕС та дізнатися, як Чорнобильська катастрофа вплинула на здоров’я людей.

Результати дослідження

Причини аварії Існує принаймні два різні підходи до пояснення причини чорнобильської аварії, які можна назвати офіційними, а також декілька альтернативних версій різної міри вірогідності.


Модель ЧАЕС в музеї «Чорнобиль» Спочатку провину за катастрофу покладали виключно, або майже виключно, на персонал. Таку позицію зайняли Державна комісія, сформована в СРСР для розслідування причин катастрофи, що проводило власне розслідування.. Значна частина публікацій у ЗМІ, у тому числі і недавніх, спирається саме на цю версію. На неї ж спираються різні художні і документальні твори. Грубі порушення правил експлуатації АЕС, скоєні персоналом ЧАЕС, за цією версією, полягали в наступному: • проведення експерименту будь-якою ціною, не зважаючи на зміну стану реактора; • вивід з роботи справного технологічного захисту, який просто зупинив би реактор ще до того як він потрапив би в небезпечний режим; • замовчання масштабу аварії в перші дні керівництвом ЧАЕС. Проте в подальші роки пояснення причин аварії були переглянуті, у тому числі і в МАГАТЕ. Консультативний комітет з питань ядерної безпеки (INSAG) в 1993 році опублікував новий звіт, що приділяв більшу увагу серйозним проблемам в конструкції реактора. У цьому звіті багато висновків, зроблених в 1986 році, було визнано помилковими. У сучасному викладі, причини аварії такі: • реактор був неправильно спроектований і небезпечний; • персонал не був проінформований про небезпеки; • персонал допустив ряд помилок і ненавмисно порушив існуючі інструкції, частково через відсутність інформації про небезпеки реактора; • відключення захисту або не вплинуло на розвиток аварії, або не суперечило нормативним документам.

Висновки

Провівши дослідження вияснили, що причиною вибуху стало неконтрольоване виділення ядерної енергії всередині ядерного реактора. Через низку помилок персоналу станції стрижні, що регулюють хід ядерних реакцій, не змогли вчасно потрапити всередину реактора й погасити ланцюгову реакцію.

Корисні ресурси

http://durdom.in.ua/uk/main/video/video_id/3162.phtml

http://eduknigi.com/ekol_view.php?id=552

http://fpm.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=159:the-chornobyl-disaster-25-years&catid=1:latest-news&Itemid=120