22.08.2013 Кривий Ріг. Педрада 5. Група 2.
Якщо учні самостійно планують свої дії в проектах, визначають напрямки своїх досліджень, то як я маю пересвідчитись, що вони отримують при цьому передбачені програмою знання та вміння?
Під час проекту учитель виступає в ролі наставника та фасилітатора, отже, якщо учні працюють самостійно, то, для того, щоб переконатися, що вони отримують знання передбачені програмою, ми використовуємо різні методи (та інструменти) формуючого оцінювання, а саме: План проекту ( Контрольні списки, Нагадування і підказки, Форми), Самооцінювання і рефлексія ( Контрольні списки, Нагадування і підказки, ведення щоденників, блогів, коментування контрольних запитань в блогах та на сторінках соціальних мереж), Зворотній зв’язок від однолітків ( Контрольні списки, Форми оцінювання чи рубрики, Нагадування і підказки, Форми, коментування записів в блогах та на соціальних сторінках), Спостереження груп (Контрольні списки, Питання, Рефлексія). Голона мета вчителя в цьому випадку - контролювати правильність напрямку, в якому прямують учні.
Більш того, якщо під час проекту учні здебільшого будуть працювати самостійно, потрібно чітко й правильно поставити перед ними цілі дослідження. Велуку результативність можна отримати, якщо цілі досліження ставити послідовно: тобто проектна група спочатку досягає однієї цілі, звітує по ній й отримає іншу.