Портфоліо Слуцької Ірини з теми "Становлення і прогрес персональних комп'ютерів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:54, 18 серпня 2013, створена IrynaSl (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

СТАНОВЛЕННЯ І ПРОГРЕС ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП'ЮТЕРІВ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, технології, англійська мова (багато сервісів англомовні)

Навчальна тема (як записано в програмі)

Апаратне забезпечення інформаційних систем

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Позаурочний проект спрямований на вирішення питань пов'язаних зі становленням портативних і персональних комп'ютерів. Проект реалізує, на основі сучасних ІКТ, спільну пізнавальну, творчу діяльність учасників. ІКТ дозволяють отримати доступ до великих обсягів інформації, розмістити свої матеріали в «хмарах» для зручності доступу з будь-якого комп'ютера або мобільного пристрою. Це дуже сильний інструмент для проектно-дослідницької діяльності. Учні знайомляться та працюють в соціальних сервісах, створюють свої матеріали, розміщуючи їх на блогах, вікі, стрічці часу. Взаємодіють у групах в «Щоденнику», Skype. У ході проекту учні навчаться взаємодіяти в команді, зрозуміють відповідальність кожного за загальний результат. Учасники навчаться виконувати різні ролі (лідера або виконавця, організатора спільної діяльності або генератора ідей, тайменеджера і т.д.).

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

журнал просування по проекту "знаю - хочу- дізнався" асоціативний кущ стратегією "3-2-1" форма оцінювання веб-ресурсу форма вхідного тестування робота групи "Мандрівники у часі", публікація (глог) презентація лист взаємооцінки та самооцінки учасника

блокноті джерела


Матеріали по супроводу й підтримці проектної діяльності схема створення блогу

Перший етап Учні знайомляться зі стартовою презентацією вчителя, виконують мозковий штурм на дошці linoit. Колективно визначаємо тематичні питання, над якими потім будуть працювати групи. Другий етап Діти разом з батьками знайомляться із методом проектів за публікацією вчителя. Дізнаються які переваги отримають діти, якщо будуть навчатись за методом проектів. Учні в etherpad роблять самозапис в групи, враховуючи інтерес школяра до тієї чи іншої теми. Потім в мережі «Щоденник» створюється групи, де розподіляють ролі. Кожна група заповнює дві колонки таблиці З-Х-Д для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають по темі роботи своєї групи. Наприкінці теми таблиця знову роздається учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими, а що нового вони дізналися, і про що нове вже виникла потреба дізнатися. В ході роботи над проектом ведеться журнал самопросування по проекту. Школярі в кожній групі формулюють цілі, які б допомагали їм досягти успіху, використавши свої здібності та вміння, як у житті, так і на уроках Учням пропонуються зразки того, як можна це розпочати працювати за проектом. Бібліографи – дослідити біографії людей, які зробили прорив в розвитку портативних ПК. Мандрівники в часі - дослідити етапи появи, розвитку і вдосконалення портативних ПК. Соціологи – дослідити та порівняти, як різні покоління опановують ІКТ, сучасні технічні засоби та мережу Інтернет. Чи такі вже «імігранти» наші батьки та бабусі з дідусями? Третій етап (планування діяльності та робота за планом) Учні знайомляться з матеріалами про авторське право. Переглядають інформацію в інтернеті для дослідження, посилання на яку їм надав вчитель. Оцінюють знайдені ресурси за запропонованою схемою оцінювання веб-ресурсу. Записують рефлексію в групі на форумі. Кожна група складає план своєї діяльності, за яким вони будуть розв’язувати поставлені завдання. Періодично під час роботи над проектом учні переглядають свої цілі та аналізують у своїх форумах, наскільки успішно вони з ними справляються. Четвертий етап (обробка результатів в групах, створення продукту) Кожна група обирає інструменти, за допомогою яких вони зможуть презентувати виконану роботу. Учні переглядають матеріали по супроводу й підтримці проектної діяльності, що підготував вчитель. Вони також думають про розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця і творчість. Оскільки це груповий проект, учні оцінюють навички співпраці в групі. Підсумок Захист відбувається на тижні Інформатики, звертаємося знову до Ключового запитання «Чому людство потрапило в полон до прогресу?» Захист кожної групи уважно заслуховується. Після захисту кожна група застосовує до іншої стратегію «3-2-1». Потім організуйте обговорення всім класом рефлексію записують в форумі груп.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Слуцька Ірина Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

Навчальний заклад

Шосткинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Шосткинської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м. Шостка. Сумська обл.

Контактні дані

E-mail:

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.08.2013-18.08.2013

Місце провведення тренінгу

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

ШІ СумДУ

Тренери

Ніколаєнко М.С., Лабудько С.П.