Вікі - стаття учнів "Я люблю свій рідний край"
Зміст
Назва проекту
"Я люблю свій рідний край"
Автори проекту
Група учнів 1 класу "Чомучки"
Тема дослідження
Любов до рідного краю
Проблема дослідження
Як зберегти природу рідного краю?
Гіпотеза дослідження
Збереження природи рідного краю запежить від поведінки людей у природі
Мета дослідження
З'ясувати як зберегти природу рідного краю
Результати дослідження
Село Боромля. Рідний край. Воно немов чарівний дзвін звучить для кожного із нас. Ми підростемо, пролетять над нами лебеді дитинства і прощально помахуючи крилом зникнуть за обрієм. Залишимо рідну домівку. Про те, де б ми не були, ким би ми не стали, його звичаї, обряди на все життя залишаться у серці кожного із нас. Боромля – це край, кожен куточок якого приховує велику кількість таємниць. Людина завжди найбільше любить свій край, бо це місце, де вона народилася і зростала. А щоб любити, треба знати його і берегти. Краса природи є у всьому. У маленькому джерельці, що напуває землю життєдайною водою, у квіточці, що схилилась над ним, у краплині роси та пелюсточці квітки. Цю красу можна побачити скрізь: у лузі, біля річки чи ставка, у полі, на лісовій галявині. Боромля - це край, кожен куточок якого приховує велику кількість таємниць. Людина завжди найбільше любить свій край, бо це те місце, де вона народилася і зростала. А щоб любити, треба знати його і берегти. Краса природи є у всьому. У маленькому джерельці, що напуває землю життєдайною водою, у квіточці, що схилилась над ним, у краплині роси та пелюсточці квітки. Цю красу можна побачити скрізь: у лузі, біля річки чи ставка, у полі, на лісовій галявині. Яка краса! Справжнє диво ці луки. Скільки прихованої тихої краси навкруги. Трава тимофіївка, тонконіг, конюшина привертають до себе увагу бджілок, джмелів, а для тваринок - це гарний корм. Луки - приклад взаємозв'язаного існування трав'янистих рослин та тварин, адже в природі все взаємозв'язане. Не ображайте ні травинку, ні комашку. Вони потрібні не тільки одне одному, а й нам. Складаємо ланцюжок взаємозв'язку: Корови вдосталь дають молока, коли на луці багато конюшини. А щоб посіяти конюшину, потрібне насіння. Квітки конюшини запилюють лише джмелі, їхні гнізда розорюють миші, а мишей може виловити кіт. Отже, так збережуться гнізда джмелів і самі джмелі... А ось до сонця повернули свої жовті голівки -кульбабки, всміхаються до сонечка, радують око. А яка ж вона корисна, який смачний з неї салат.
Квітами вкритий прекрасний луг, Маки, кульбабки, ромашки навкруг. А це щось зачервоніло під берізкою. Гляньте - це грибочок з червоною шапочкою, який росте лише під березою. Куди глянеш - скрізь краса, Люди, що ви робите з лісами? Слухайте! До вас він шелестить, Від руки, від дужої, від хамів Просить захист. Ми познайомилися з дивосвітом нашого села і побачили, яка чудова природа нас оточує, скільки прекрасних місць у нас. Ми закликаємо: Зупинись, постривай і послухай, Як кричить природа. Ти не знищуй, не каліч дорогі простори. Людино, розумна людино, з радістю й журбою Ти зумій це зберегти, рідне все до болю.
Вміймо природу любити, кожній стеблині радіти В парку, у лісі, над яром цвіту не вирвем задаром. Гілки не втнем для забави
Оберігаймо ж усюди шлях і стежину в гаю Все це окрасою буде нашого рідного краю.
Придивляйтеся, прислухайтеся до природи, не будьте байдужими, і ви напоїте своє серце красою рідного краю, яка дасть силу і натхнення, зробить душу чистою. Слухаймо душу природи, як душу людини, пізнаваймо ї загадкове життя, любімо і бережімо, тільки тоді збережемо світ. Земля – це край, де ми народилися і живемо, край неповторної краси. Це все те, що росте й квітне на ній в садах, лісах, на полях. Кожне дерево, квітка, травинка, озеро і річка – це частина природи, частина рідної землі.
Висновки
В ході дослідження було довндено що збереження природи залежить від самих людей
Корисні ресурси
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D1%8F http://boromlya.in.ua