Кохання в житті Т.Шевченка, І.Франка та П. Грабовського

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:46, 6 серпня 2013, створена Дмитрий Левчук (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Кохання в житті Т.Шевченка, І.Франка та П. Грабовського

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: українська література

Другорядні: українська мова

Вік учнів, клас

10 клас 15-16р.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

10клас,українська література(позакласне читання) дослідницько-пошукова, творчого доповнення матеріалу, та його обробка, використання мережі Інтернет, робота з різними програмами для створення продуктів проекту , дизайнерська (оформлення публікацій, брошур, плакатів, створення презентацій).

План вивчення теми (вставити файл)

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком виконання проекту на 1 уроці відбувається попереднє оцінювання знань учнів під час заповнення таблиці ЗХД та усного опитування .

Під час виконання всього проекту вчитель протягом наступного уроку веде спостереження за роботою дітей в групі.

Переглядається систематичне заповнення щоденнику підготовки проекту, виконання тестів або завдань. Під час захисту проекту відбувається оцінювання мультимедійних презентацій за наступним зразком . Також оцінювання оформлення буклетів відбувається учасниками проекту з дотриманням критерій висунутих раніше вчителем. Під час представлення інформаційних бюлетенів відбувається оцінювання безпосередньо учасниками груп з дотриманням основних вимог. В групах відбувається само оцінювання [2] своїх продуктів та оцінювання інших учасників групи [3].

Після захисту кінцевого продукту кожен учень коротко надає самооцінку власній роботі шляхом монологічного висловлювання.

Рефлексія .

Підсумкове заповнення таблиці З-Х-Д.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Ознайомлення з публікаціей адміністрації, учнів школи, вчителів- предметників, батьків.

1Тиждень.

Учитель ознайомлює учнів з темою проектів, націлює на роботу. В процесі перегляду вступної презентації [4] учні заповнюють таблицю ЗХД. Під час інструктажу з підготовки до виконання проекту учитель знайомить учнів з основними положеннями про авторське право, з критеріями оцінювання корисності використаних та відвідуваних сайтів, надаються веб-ресурси, які можуть бути використанні в подальшій роботі. Ознайомлення з зразком оформлення бібліографічного опису.

Учитель пропонує учням зайняти місце в будь-якій з запропонованих груп( на 3 групи по 6 учнів, враховуючи різні рівні засвоєння навчального матеріалу.)

Кожна група отримує завдання , яке буде виконувати протягом трьох тижнів.

1.група «Біографи» дізнаються про невідомі факти інтимного життя зазначених поетів, складають доповіді.

2група « Літературознавці» знайомляться з поезіями зазначених поетів, присвяченими коханим жінкам. виразно читають вірші напам’ять.

3 група «Журналісти» знайомляться з публікаціями в газетах, журналах, мережі Інтернет щодо інтимного життя Шевченка, Франка, Грабовського. готують репортажі з даної теми, проводять паралелі в громадянській та інтимній ліриці Т.Шевченка, І.Франка, П.Грабовського.

Учні розробляють опитувальник «Що нам відомо про інтимне життя Т.Шевченка, І. Франка, П. Грабовського» , щоб з’ясувати, на що необхідно звернути уваги під час виконання проекту, який буде розміщено в соціальних мережах.

2Тиждень.

Створення продуктів проекту.

Учні працюючи в групах опрацьовують первинно зібраний матеріал. Опрацювання літератури, яку пропонує вчитель і яку підготовили учні. Корекція і редагування підготовлених частково робіт.

Надання консультації вчителем, або консультантами підготовлених вчителем.

Створення окремих частин навчального проекту: презентації, публікації. Створення дидактичних матеріалів.


3Тиждень.

Захист підготовлених проектів.

Учні, під час захисту робіт здійснюють самооцінку, та намагаються рецензувати роботи опонентів, до відповідно раніше представлених критеріїв.

Відбувається рефлексія,оцінювання навчальних досягнень учнів .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лебедь Олена Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Українська мова та література

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери