Портфоліо Курика Ярослава Юрійовича з теми "Цікаві явища оптики"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 01:09, 27 червня 2013, створена Clava82 (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Цікаві явища оптики

Основний та другорядні навчальні предмети

Фізика, Інформатика

Навчальна тема

Світлові явища

Вік учнів, клас

12,13 років, 7 клас

Стислий опис

Мета цього проекту допомогти учням організації самонавчання і самостійного освоєння матеріалу,закріпити знання учнів з теми "Світлові явища" і показати їм красу оптичних ефектів які викликають ці явища Учні будуть досліджувати різні явища оптики. Свої дослідження вони будуть проводити по трьох основних явищах геометричної оптики: "Прямолінійне поширення світла", "Відбивання світла", "Заломлення світла". Учні в процесі дослідження побачать дивні ефекти які викликають ці явища. Вони будуть мандрувати просторами Інтернету знаходячи потрібний матеріал, спостерігати за явищами в фізичному кабінеті, створять презентацію та веб сторінку на шкільному сайті. Учні будуть користуватись обладнанням фізичного кабінету та Інтернетом. При цьому вони будуть шукати інформацію як серед друкованих видань, так і в мережі Internet. Це дозволить ім здобути навички в пошуку потрібної інформації.

Повний план вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Фізика є важливим світоглядним та виховним предметом для розвитку учня. Мета навчання фізики в середній школі полягає в розвитку особистості учнів засобами фізики як навчального предмета, зокрема завдяки формуванню в них фізичного знання про явища природи. В даному проекті учні будуть досліджувати основні явища оптики. Перша група буде досліджувати "Явище прямолінійного поширення світла", друга – явище "Відбивання", третя дослідить явище "Заломлення". Також групи будуть досліджувати цікаві природні явища по своїх темах. По закінченню роботи учні демонструють свою презентацію. Даний проект навчить учнів працювати групами, використовувати сучасні технології для пошуку, обробки і презентації інформації. Учні зроблять важливий крок до самостійного опрацювання тем та самоосвіти.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

1. До початку проекту проводиться:

a. Діагностика навчальних потреб учнів

b. рівня їх фактичних знань учнів з теми

2. Під час проведення проекту проводиться:

a. анкетування для групування учнів та розподілення ролей,

b. відслідковування ходу виконання роботи,

c. контроль за дотриманням вимог до презентації

3. По завершенню проекту проводиться:

a. Визначення самоспрямованості навчання

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку проекту.

Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватися із батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в Інтернеті, а також дозвіл на використання інтернет матеріалів . Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації. Учні переглядають презентацію вчителя, обговорюють хід проекту і виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені таблиці З-Х-Д, відповідають на змістові питання у формі тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Під час заповнення учнями таблиці З-Х-Д вчитель переглядає результати виконання завдань з’ясовуючи рівень підготовленості учнів, з урахуванням комп’ютерного тестування. Вчитель формулює завдання для різних груп Кожна група обговорює своє завдання , планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки.

Протягом проекту

Учні виконують лабораторне дослідження. Отримавши результати експериментальної діяльності, учні знаходять в Інтернеті узагальнені схеми своїх явищ. Далі вони досліджують матеріали в бібліотеках, друковані та електронні публікації. Знаходять зображення та технічні характеристики приладів, які працюють за цією технологію, адреси ресурсів зберігають в списку посилань. Після знаходження результатів вносять в журнал виконання проекту дані, по яких вони здійснили пошук: ключові слова, кількість знайдених ресурсів.

По завершенню роботи над проектом

учні демонструють свої презентації власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень.

Вікі стаття учнів по даному проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ярослав Курик

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики, інформатики

Навчальний заклад

Чорногузівська ЗОШ І - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Чорногузи, Вижницький район, Чернівецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.06.2012 по 14.06.2012

Місце проведення тренінгу

Вижницька ЗОШ І - ІІІ ступенів

Тренери

Олександр Кузик