Мій край-моя історія жива

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:39, 31 березня 2011, створена Ssa2010k (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == Автор проекту == Суганяка Сергій Андрійович == Предмет, клас == історія, географія, 8 клас…)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Автор проекту

Суганяка Сергій Андрійович

Предмет, клас

історія, географія, 8 клас

Актуальність проекту (Як виникла ідея проекту)

Історія держави починається з історії роду кожного її громадянина, з історії його малої Батьківщини.
Знати історію рідного краю – одна з найнеобхідніших потреб, адже відчуття історії – це найперша ознака розуму нашого й культури. Свою історію мають кожна людина, село, місто, вулиця.
Історія ховає в собі цілий світ таємниць. Дорога історії веде в глибину віків. Спочатку ми дізнаємося про вулиці, міста, села, а потім знаряддя праці, сліди на камені. А далі безмежне поле незнання і невеликий вогник здогадів і припущень. Кожна людина, що поважає себе, має знати історію свого суспільства, адже це ознака розуму.
Україна починається з рідної оселі, твоєї вулиці, твого селища. У вивченні історії будь-якого населеного пункту надзвичайно цікавий матеріал подає топоніміка. Як і люди, міста і села носять певні імена (назви), мають відмінну зовнішність (обриси), родовід. Будинки та квартали розділяються й водночас з'єднуються вулицями, провулками, які теж живуть своїм життям: народжуються і зникають, носять одну або кілька назв через перейменування з історико-культурних або політичних причин.
Вулиці… Здавалося б проста формальність, створена для зручності. Проте так можуть думати люди, які загубилися у вирі буденності і забули звідки вони родом. Адже вулиці -- це жива історія. Вони, приховують у собі діяльність великих митців, розповідають про події, які змінили людство, нагадують нам про наших національних героїв. У нашому селі, яке розташоване на узбережжі річки Інгулець, є декілька десятків вулиць з найрізноманітнішими назвами на честь письменників, видатних людей, а то й пам’ятних дат.
Об’єктом даної роботи є сільська топонімія: найменування вулиць, провулків села Лозуватки. Предметом дослідження є формування топонімії як наслідок соціально-політичних змін у суспільстві з виявленням причин, мотивів, чинників, виокремелення випадкових чинників, виявлення закономірностей.
Метою дослідження є подання нового підходу до розуміння природи і специфіки сільської географічної назви як історико-культурного явища.