Історія моєї родини в історії мого краю

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:38, 21 червня 2013, створена Bogdanova (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Обробка мультимедійних даних

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, історія

Вік учнів, клас

10 клас (рівень стандарту), 11 клас (академічний рівень)

Стислий опис проекту

Історія мого краю. Здається, ми знаємо про свою малу батьківщину багато з книг, фільмів, розповіді вчителя, але все це якось далеко від нас і уявити все те, що відбувалося в той чи інший період дуже важко. І тільки, знайомлячись з історією життя близьких тобі людей, всі події стають ближче, зрозуміліше, їх починаєш приймати серцем і переживати.

Часто спілкуючись із бабусею чи дідусем, ми дізнаємося про своїх прадідусь і прабабусь; про події, які відбувались протягом окремих періодів їх життя; про родичів, яких ми знаємо і яких ми не встигли побачити. У кожній сім'ї в домашньому архіві є багато фотографій, листів, грамот та інших документів, які дбайливо зберігаються в сім'ї.

Іноді так хочеться, щоб ті розповіді почули наші діти та внуки. Але час невплинний і зберегти життя надовго ми не можемо, але можемо зберегти пам'ять про своїх рідних, про свою родину.

Цей проект може бути запропонований учням 10-11 класів в рамках курсу «Інформатика» або в позаурочний час. В результаті самостійних досліджень, направлених на аналіз різних історичних періодів рідного краю та окремих розповідей про родину, діти зможуть дати відповідь про те, який зв’язок мають історичні відомості та окремі факти з даного періоду, яким чином можна зберегти пам’ять про родину для своїх нащадків. В ході проектної діяльності учні навчаться створювати фільми та публікувати їх в соцмережах.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають з історії рідного краю відбувається при заповненні ними «Квітки рішень». Після визначення основних історичних подій за останні 100 років, учні об’єднуються у малі групи, обравши той період, який будуть висвітлювати у своєму фільмі. Для визначення напрямку роботи, групи заповнюють таблицю З-Х-Я-Д.

Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форми оцінювання за балами за окремими розділами (Дослідження, Сценарій, Звукове (відео) оформлення, Фільм, Грамотність, Загальне оформлення, Робота в групах), за якими вони мають створювати фільм.

Під час створення фільму потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам фільму зворотній зв’язок щодо покращення фільму. Надайте можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеного фільму.

Використайте Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організуйте взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцініть учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – Як зберегти історію своєї родини для нащадків?

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Анкета для батьків "Створюємо проект разом

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Богданова Ольга

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

Навчальний заклад

Новоодеська гуманітарна гімназія

Місто\село, район, область

м.Нова Одеса, Миколаївської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

7.06 - 21.06.13 (І сесія), 30.09 - 4.10.13 (ІІ сесія)

Місце проведення тренінгу

м.Миколаїв, МОІППО

Тренери

Веліховська Алла Борисівна