Портфоліо Губіної Вікторії для учнів 7-го класу з української літератури по темі "Наша дума , наша пісня не вмре, не загине"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:15, 19 червня 2013, створена Вікторія губіна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література, історія України

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з теми «Наша дума, наша пісня не вмне, не загине…» з курсу української літератури в 7 класі. Основний вид діяльності – групова робота, дослідження, пошук інформації в Інтернеті. Продукт діяльності – презентація, блог. Під час цього проекту учні повинні дослідити вплив побуту українського народу на фольклор. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. Учні мають з'ясувати, причини творення різного жанру українських народних пісень, їхнє значення у мові, визначити основні джерела походження, сферу їх найбільшого поширення. Діти вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичні питання, користуючись літературою, інтернетом. У процесі розробки проекту учні створюють презентацію потім демонструюють свій проект батькам, школярам.

Nasha pisnya.jpg Nasha pisnya1.jpg

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності.

Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки.

презентація проекту

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Для вирішення питань учні добирають інформацію в Інтернеті, в друкованих виданнях, систематизують весь матеріал у блоки і самі поділяються за інтересами на 3 групи за тематичними запитаннями.

Робота учнів:

  • добирають інформацію про соціально-побутові пісні,
  • визначають їх роль у житті людини,
  • з’ясовують причини творення різних жанрів українських народних пісень
  • визначають основні джерела походження і сферу поширення
  • визначають історичні факти, які впливали на появу пісень
  • проводять опитування, діагностику, добирають матеріал,

Учасники під час проекту навчаються працювати в програмах: Excel, Publisher, MS Word, MS Power Point, а також різними браузерами для пошуку інформації.

Очікувані результати:

• Розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок;

• Розвиток навичок креативного мислення;

• Вміння збирати, систематизувати і аналізувати отриману інформацію з різних джерел; • Формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.

Відомості про автора

Губіна Вікторія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель, українська мова та література

Навчальний заклад

Магдалинівська ЗОШ

Місто\село, район, область

смт. Магдалинівка


Відомості про тренінг

  • Тренінг проводиться в рамках програми "Відкритий світ".

Дати проведення тренінгу

з 10.06 по 22.06.2013 року

Місце проведення тренінгу

Магдалинівська ЗОШ I-III ст.

Тренери

Волошановська Наталя Дмитрівна