Портфоліо Потяка Василя з теми "Зимовий сад на вікні"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:25, 15 червня 2013, створена Василь Потяк (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Зміст

Назва навчальної теми

Зимовий сад на вікні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, інформатика

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У цьому проекті для учнів 7-х класів передбачено вивчення теми «Світлові явища» з шкільного курсу Фізики. Діти будуть досліджувати заломлення світла через пластикові пляшки, зокрема білі та темні, проаналізують які пляшки найбільше підходять для міні теплиці, зуміють її побудувати на основі проведених досліджень. Результатом роботи учнів стане створення міні теплиці з пластикових пляшок.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початковому етапі оцінювання проводиться мозкова атака з роботою над «Асоціативним кущем» (Що зробить світ теплішим) та учні працюють з таблицею «ЗХД» В процесі реалізації з метою самооцінювання учнів керівник проекту пропонує пройти on-line анкетування, щоб вони могли побачити свої знання і коригувати свій процес діяльності в проекті. Використовуючи підсумок відповідей, учитель може побачити, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі реалізації проекту. Впродовж роботи над проектом діти заповнюють форми оцінювання для роботи в групах та самооцінки під час створення блогу . Під час спостереження за роботою учнів при створенні блогу «Інженери» вчитель використовує форму оцінювання блогу, який вони вели.

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

Учні зможуть:  Вдосконалювати навички збирання даних кількома способами (опитування, анкетування однолітків, опрацювання творів мистецтва і літератури)  Переконливо демонструвати дані досліджень за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних  Розвивати навички вирішувати проблеми співпрацюючи в групі, проводити творчу аналітичну роботу  Вдосконалити навички: створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами;створювати інформаційні бюлетені або блоги, в яких викладені ідеї щодо висновків та рекомендацій одноліткам.  Будуть виробляти навички з’ясовувати та аналізувати проблеми використовуючи мережевий опитувальник  будуть удосконалювати навички самостійної роботи з додатковими джерелами інформації та поглиблюватимуть практичні навички роботи з комп’ютерними програмами  Сформувати розуміння підґрунтя авторського права.  Усвідомити роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів використання.  Усвідомити відповідальність за стан екології Землі.  Користуватися різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та синтезування інформації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Початок проекту(1 тиждень) Учитель переконує батьківську громаду у необхідності використання методу проектів за допомогою публікації. Учитель пропонує учням взяти участь у проекті для дослідження побудови міні теплиці. Вони вивчають закони заломлення світла, зокрема під час проходження через пластик, вимірюють температуру повітря у різних теплицях з допомогою термометра Діти разом із вчителем переглядають презентацію проекту і пробують дати відповідь на ключове та тематичне запитання. Здійснюється обговорення актуальності даної проблеми у сучасному світі, обговорюють питання проекту та висувають ідеї вирішення проблеми. Всім класом заповнюють три колонки ЗХД для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають, щоб вони пересвідчитись, які їх знання та уявлення були помилковими. Клас розбивається на однотипні групи по чотири учні в кожній. Діти розподіляють між собою такі ролі: грунтознавець, програміст, інженер, соціолог. Інженер моделює міні теплиці із білих та темних пластикових пляшок. Пробує ставити пляшки у оди та два ряди, виміряє температуру у кожному випадку і веде відповідні записи. Аналізує які пляшки є найкращими для побудови міні теплиці. Інформатик оформляє блог групи в Інтернеті, здійснює пошук інформації в мережі Інтернет з ґрунтознавцем та інженером, Готує мультимедійну презентацію як результат роботи над проектом. Ґрунтознавець з’ясовує як буде впливати світло на простий ґрунт, зерно. Разом із інженером веде відповідні записи температурного режиму під час проекту шукає потрібну інформацію в Інтернеті. Соціолог За вказівками ґрунтознавця та інженера здійснює опитування учнів класу та школи. Дані заносить до програміста. Разом складають порівняльні діаграми та розміщують їх на блозі. Вчитель звертається до батьків з проханням дозволити дітям брати участь у проекті. Початок реалізації проекту (1 тиждень) Учні приступають до виконання проекту. Учні створюють блог для спілкування, на якому разом будуть вирішувати ті проблеми, що виникатимуть в ході проекту.

Реалізація проекту(2 тижні) Учні приступають до виконання своїх обов’язків у групах. З’ясовують відповіді на запитання змістовні запитання. Здійснюють дослідження і спільними зусиллями пробують відповісти на тематичні та ключові запитання. Всі результати опитування та дослідження заносять у програму Excel та створюють діаграми. При реалізації проекту широко використовуються можливості Інтернету: пошук необхідної інформації, спілкування учасників проекту за допомогою електронної пошти, чату, миттєвих повідомлень, використання опитувальників для встановлення громадської думки по питаннях пов’язаних з проектом, а також для висвітлення результатів та ознайомлення з ними широкого кола бажаючих: ведення блогу, вікі-сторінки(учитель за необхідності може надати відповідну інструкцію) тощо. Якщо виникають проблеми під час реалізації проекту та для кращого стимулювання та розвитку творчих здібностей учнів вчитель проводиться показ презентації фасилітатора. Для оцінювання результатів діяльності учнів, учитель надає їм відповідні контрольні списки та форми оцінювання. Учитель ознайомлює учнів із Законом про авторське право і вони пишуть лист-звернення до автора із проханням дозволити використовувати його матеріали у власному проекті, пропонує учням перелік інтернет-ресурсів до яких вони можуть звернутися протягом проекту, учні проходять вхідне оцінювання у он-лайн режимі. Учитель просить у батьків письмовий дозвіл для відкриття персональної електронної пошти учнем та публікацію результатів роботи учнів у мережі Інтернет, а також розробляє журнал оцінювання в який заносить результати роботи учнів над проектом. Після створення учнями блогу, вони приступають до обговорення питань і безпосереднього вивчення проекту.

Обговорення результатів проекту Перед закінченням проекту учням пропонується переглянути контрольний список щодо виконання проекту і оцінити свою роботу за заданою формою

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Василь Потяк

Фах, навчальний предмет

фізик,викладач. Фізика

Навчальний заклад

Верховинський ліцей

Місто\село, район, область

смт. Верховина, вул Івана Франка 7а, Верховинський район, Івано-Франківська область

Контактні дані

мобільний телефон: 068-423-81-89, e-mail: huzzul@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери