Портфоліо Малого Петра з теми "Просто про складне"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми (творча назва)
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми (творча назва)
Просто про складне
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, математика.
Вік учнів, клас
16 років, 10 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Пропонований проект слід реалізовувати учнями 10 класу, оскільки він пов'язана з темою «Підпрограми» курсу за вибором «Основи візуального програмування», що вивичаєтся за рахунок варіативного компоненту навчального плану. Виконання проекту дозволить вивчити ефективні методи усної лічби та поглибить знання і навички побудови програмних розробок. При цьому передбачається пошуку відповідної інформації як в середовищі інтернет так і серед класичних джерел інформації, аналіз отриманої інформації, представлення результатів дослідження у вигляді блогу. Результатом роботи у проекті буде програма, яка призначена для візуалізації методів усних обчислень, з метою формування відповідних навичок.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують форму оцінювання блогу та програмної розробки як форми представлення результатів роботи в проекті, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем на кожному уроці на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за роботу над програмною розробкою.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- Учні переглядають презентацію та обговорюють ключове питання проекту, методом Мозкового штурму висувають власні міркування щодо напрямків пошуку відповіді на нього. Вчитель при цьому спостерігає за роботою класу, зазначаючи активність, ініціативність, влучність пропозицій та спрямованість учнів на пошук рішень у листку спостереження за класом та використовуючи таблицю ЗХД. Підсумовуючи результати обговорень пропонує як напрямок досліджень до розв’язування Тематичні питання. Вступна презентація підвищить мотивацію учнів до пошуку та візуалізації цікавих та ефективних методів усного обчислення складних арифметичних виразів.
- Учні знаходять методи арифметичних обчислень та виділяють найефективніші для кожної арифметичної операції. Учні працюють у чотирьох групах (гетерогенних). Група – арифметична операція. Група шукає методи обчислень, визначає ефективність кожного методу та виставляє їх у рейтинг.
- Учитель пропонує учням використовувати Інтернет для того, щоб знайти відомості про методи обчислень. Для допомоги учні можуть використовувати документ "Доступ до сайтів", а також поділитися тим, що вони вивчили з класом за допомогою вікі-статей та блогів. Деякі учні можуть побажати вести свої блоги. Ознайомлюємо учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити блог.
- Учні створюють блог для демонстрації результатів дослідження.
- Учні працюють у трьох групах(гомогенних): прожект-менеджери, девелопери, тестери.
- Учні створюють програмну розробку та демонструють її на загальношкільному заході.
- Вчитель переконує педагогічний колектив свого закладу у використанні методу проектів, використовуючи буклет.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Петро Малий
Фах, навчальний предмет
учитель інформатики, методист
Навчальний заклад
Івано-Франківський ОІППО
Місто\село, район, область
м. Івано-Франківськ
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10.06 - 15.06.2013 р.
Місце проведення тренінгу
Івано-Франківський ОІППО
Тренери
Н. Манько, Т. Орлова