Портфоліо Андрейка Петра з теми "Те, що лікар прописав"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:21, 14 червня 2013, створена Петро Андрейко (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Те, що лікар прописав.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, технології, українська мова

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект з інформатики призначений для учнів 9 класу при вивченні теми «Комп’ютерні віруси та антивірусні програми». В процесі роботи над проектом учні набувають нові знання, виробляють уміння і навички сканування й лікування папок і дисків, заражених вірусами. А також, формують вміння аналізувати, систематизувати, узагальнювати отриману інформацію, чітко висловлювати свою думку. Результатом проекту буде створення інформаційного центу який має власний блог де передбачена можливість он-лайн допомоги а також статті про види комп’ютерних вірусів, публікацій про заходи щодо профілактики зараження комп’ютерними вірусами і антивірусні програми.

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початковому етапі оцінювання проводиться мозкова атака з роботою над асоціативним кущем та учні працюють з таблицею ЗХД

оцінювання - тест для визначення наявності та рівня попередніх знань у вигляді текстового документа або форми.

форму оцінювання блогу.

форму оцінювання презентації.

форма оцінювання творчості;

Вчитель веде електронний журнал, де занотовує бали за виконані роботи, будує діаграми рейтингу та впливу окремих видів робіт на загальну оцінку учня

Діяльність учнів та вчителя

Проект триває три тижні включаючи 3 уроки інформатики та самостійну роботу вдома або в кабінеті інформатики після уроків.

Крок 1. На першому уроці з теми учні вивчають матеріал про види комп'ютерних вірусів та негативні наслідки зараження комп'ютерів вірусами та види антивірусних програм. Вчитель пропонує учням переглянути вступну презентацію до даного проекту та публікацію про метод проектів. Учні знайомляться із методом проектів.

Крок 2. Вчитель пропонує виконати вступне тестування, заповнити таблицю ЗХД. Учні заповнюють таблицю ЗХД і виконують тест.

Крок 3. Вчитель вчить учнів правильно здійснювати пошук інформації та працювати в Інтернеті.

Крок 4. Учитель пропонує переглянути презентацію про авторське право.

Крок 5. Учитель знайомить учнів із загальним планом роботи і пропонує їм об’єднатися в у 3 групи (за інтересами) для проведення дослідження 1 група аналізує ринок антивірусних програм, які є у вільному доступі 2 група аналізує ринок платних антивірусних програм 3 група аналізує ринок європейських антивірусних програм Учасники кожної з груп розподіляють обов’язки. Вони проводять опитування учнів школи з метою визначення 3 кращих програм-антивірусів. Учні здійснюють пошук в мережі найпопулярніших антивірусних програм зі своєї категорії, аналізують їх можливості, переваги та недоліки. Розробляють рекомендації щодо їх використання для різних типів вірусів. Кожна група вибирає форму представлення результатів дослідження (блог, wiki-сторінка)

Крок 6. Учні знайомляться з критеріями оцінювання та визначають свій рівень творчості за критеріями оцінювання творчості.

Крок 7 За допомогою контрольного списку, який дає вчитель, діти оцінюють свої блоги та wiki-сторінки. Самостійна робота та консультації вчителя Учні беруть участь у консультаціях, задають питання, обговорюють проблеми. Учитель оцінює блоги та wiki-сторінки та розсилає форму для опитування на електронні адреси учнів. Учні дають відповіді, які вчитель перевіряє і ставить проміжну оцінку.

Крок 8 Учні представляють свій центр-допомоги на шкільній конференції демонструючи результати своєї роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери