Портфоліо Андронатія Павла з теми: "Апаратно-програмне забезпечення комп’ютера"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:37, 14 червня 2013, створена Андронатій Павло Іванович (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Апаратно-програмне забезпечення комп’ютера

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, математика, українська мова

Вік учнів, клас

8 клас

Стислий опис проекту

Під час вивчення цієї теми учням пропонується навчальний проект у якому вони визначатимуть за допомогою дослідження як обрати комп’ютер під потребу. Проект призначений для учнів 8 класу, та реалізовується після вивчення ними теми «Апаратно-програмне забезпечення комп’ютера».

Під час проекту учні прийматимуть участь у таких видах діяльності: через дослідження ресурсів власного ПК прийдуть до думки, що комп’ютер потрібно обирати саме за потребою. Опрацювавши запропоновану викладачем літературу визначать які вимоги до апаратної частини трьох видів комп’ютерів: офісного, домашнього та геймерського. У малих групах самостійно складуть план проведення дослідження, розподілять обов’язки, створять Вікі сторінку проекту та презентацію з підібраною конфігурацією. В кінці проекту проведуть захист з обговоренням створених конфігурацій ПК за потребою.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми проекту відбувається при заповненні ними СмартАрту та Форми З-Х-Д. Під час заповнення Вікі-сторінки учні використовують Контрольний список який допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання.

Підсумкове оцінювання роботи учнів відбувається за Формою оцінювання з балами. Причому до підсумкового оцінювання залучається Експерт (в нашому проекті це може бути завлаб комп’ютерного класу, інженер програміст з школи, консультант-продавець з комп’ютерного магазину, вчитель інформатики). Підсумкова оцінка складається з середньої оцінки виставленої кожною дитиною за доповідь та презентацію результату та оцінки експерта. Вага кожної з таких оцінок 50%.

Діяльність учнів та вчителя

Приклад роботи учня з вивчення теми "Апаратно-програмне забезпечення комп’ютера", Інтел v10, 2013

Publicpower2013 14 06-page-1.jpg Publicpower2013 14 06-page-1.jpg

Перед початком проекту вчитель визначає настільки учні опанували тему Апаратно-програмне забезпечення комп’ютера Робить він це за допомогою презентації оцінювання. Також знайомить учнів з методом проектів за допомогою публікації.

На початковому етапі нам потрібно довести, що ефективним може бути лише комп'ютер за потребою. Для цього вчитель у блозі проекту створює запис завдання І. Учні виконують вказане завдання, заносять отримані дані до спільної електронної таблиці та аналізують зібрані дані за графіком з цієї таблиці. За результатами аналізу учні пишуть есе та відправляють його на поштову скриньку вчителя.

Далі вчитель розділяє клас на малі групи враховуючи диференціацію навчання:

  1. кількість груп буде залежати від кількості учнів в класі;
  2. до кожної групи повинен входити командир групи (обдарована дитина) та дитина з особливими потребами;
  3. бажано розділити учнів так, щоб у більшості учасників групи був домашній ПК, та доступ до Інтернет

Кожна із груп отримує завдання проаналізувати потреби для одного з типів ПК, а саме домашнього, офісного та геймерського. В подальшому кожна група приймає участь у такій дослідницькій діяльності. За списком рекомендованої літератури учні визначають яким вимогам повинні задовольняти ПК для дослідження. Визначивши вимоги учні на основі знань отриманих під час вивчення теми «Апаратно-програмне забезпечення комп’ютера» створюють собі на основі шаблону Головну вікі-сторінку дослідження та приступають до створення презентації. Дослідження (для обдарованих дітей). Дослідити в яких магазинах продають ПК за потребою, а не за сумою грошей і не за крутістю. За результатми сторити публікацію на блозі, або/і ж статтю до газети. Дослідження (для обдарованих дітей). Дослідити історії розвитку характеристик та зміни ціни певних складових ПК, наприклад, оперативної пам’яті, вінчестера по роках та побудувати прогноз на майбутнє.

Під час дослідження вчитель ознайомить учнів з поняттям авторського права та буде спрямовувати діяльність у напрямку не порушення його норм Презентація про авторське право та плагіат Інтел.

Також у учнів передбачається діяльність щодо оцінювання за допомогою контрольного списку веб ресурсів, які він використає у проекті. Для цього вчителем буде створено та запропоновано учням шаблон оцінювання Веб-ресурсу. Ресурс можна додати до списку використаних джерел лише після його оцінювання.

Для організації спілкування учнів та участі в інтерактивних обговореннях вчителем створено блог проекту, на якому він кожен день буде записувати, що в цей день повинні зробити учні по проекту і в коментарях до цього запису учні повинні написати своєрідну рефлексію (що у них отрималось, які виникли проблеми).

Учитель переглядаючи коментарі зроблені учнями буде оцінювати їхній прогрес у проекті та визначати проблеми які виникли і, що саме головне, оперативно надавати поради та рекомендації до їх вирішення.

Результати дослідження учні подаватимуть у вигляді сторінки на Вікі створеної на основі шаблону. Шаблон передбачає планування кожною групою свого дослідження: гіпотеза, мета, висновки і т.п.

Також за результатами підбору конфігурації Пк певного виду учні повинні створити презентацію та завантажити її на Google Диск.

Приклади:

Створена на Вікі сторінка дослідження однієї з малих груп та приклад Презентації про офісний ПК.

При проектуванні презентації учні використовують розроблений вчителем шаблон проектування презентації.

Для підведення підсумків учні організовують доповідь та демонстрацію створеної презентації. На підсумковому заході дуже важливим є присутність експерта та організація обговорення кожного проекту з вказанням сильних та слабких сторін підібраної конфігурації.

Відомості про автора

Андронатій Павло Іванович

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет ім.В.Винниченка

Місто\село, район, область

м.Кіровоград

Контактні дані

pashaandronatiy na gmail.com

http://vk.com/pashaandronatiy

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10 - 15 червня 2013 року,

Місце проведення тренінгу

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського

Тренери

Анна Скрипка, Ольга Барна