Портфоліо до вивчення теми:" Життєвий та творчий шлях А.П.Чехова", 6 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:55, 13 червня 2013, створена Novmetod (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Жмттєвий та творчий шлях А.П.Чехова

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література

Вік учнів, клас

6 клас, 12- 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект 5 класу з теми: «Життєвий та творчий шлях А.П. Чехова» Учні здійснюють пошукову, дослідницьку роботу. Результатом якої буде створення публікації,буклету та презентації.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують форму оцінювання презентації, форму оцінювання дослідження, форму оцінювання буклету в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. При потребі проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учням пропонується використовувати форму оцінювання проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Урок1 Підготовка Під час роботи над проектом учитель виконує функцію консультанта. Він допомагає учням у пошуку інформації, координує процес роботи над проектом, підтримує, заохочує учнів. Знаючи добре свій предмет, вчитель має бути компетентним і в інших галузях науки, розуміти своїх учнів, враховувати їхні можливості і інтереси, бути комунікабельним, толерантним, творчим. Учитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні поняття «оповідання, сатира, гумор». Для цього учитель демонструє буклет про метод проектів , власну презентацію проекту, знайомить їх з ключовими та тематичними запитаннями, конкретною проблемою та визначає розуміння учнями вищевказаних поняття, використовуючи при цьому З-Х-Д й вхідне тестування. Саме так визначатимуться наявні знання та навчальні потреби учнів. Учні шукають у мережі Інтернет та бібліотеці інформацію по даній темі та складають план самоспрямування. Дослідження Учні, протягом 2 тижнів, при допомозі учителя української мови збирають інформацію про творчість Чехова, про вміння ровесників правильно їх відмінювати, про фактори, які впливають на творчість, а результати вносять до журналів досліджень. Учні з допомогою учителя створюють презентацію, на якій розміщають результати свого дослідження . Учні проводять опитування серед учнів своєї школи, яке виявить фактори, що впливають на правильність відмінювання українських прізвищ. Результати вносяться до журналів дослідження та презентації. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом.

Урок 2 Учні створюють певну, запропоновану, учителем структуру папок та вносять до неї файли, які використовувались на попередніх уроках, за запропонованою інструкцією Учні, які не встигають, отримають підтримку та контроль своєї діяльності зі сторони учнів-консультантів. Ці учні, разом зі своїми консультантами, утворюючи сталі пари, будуть входити до одних і тих самих груп, під час об’єднання у групи. Учні демонструють результати у вигляді підсумкової учнівської презентації. Шляхом використання форми із З-Х-Д проводиться повторна оцінка рівня знань учнів, а за допомогою вихідного тестуання-підсумкове оцінювання.

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Літвінова Світлана Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури,світової літератури та російської мови

Навчальний заклад

гімназія №3

Місто\село, район, область

місто Новомосковськ, Дніпропетровської області

Контактні дані

Робочий телефон: (05693)7-44-87

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.06- 14.06

Місце проведення тренінгу

Гімназія №3

Тренери


Богомаз Оксана Валеріївна

Полякова Марія Вікторівна