Портфоліо до вивчення теми "Улюблені Герої Давньої Греції" (6 клас)

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:25, 12 червня 2013, створена Сухая І.Г. (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Улюблені герої Давньої Греції

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: світова література. Дотичні предмети: всесвітня історія, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний навчальний проект може бути реалізований під час вивчення теми «Міф і література» у курсу світової літератури, є інформаційним і розрахований на учнів 6 класу. У ході реалізації проекту учні поглиблюють знання з теми. Проект орієнтований на чинну навчальну програму і може бути інтегрований з іншими навчальними предметами: всесвітньою історією, образотворчим мистецтвом. Під час роботи над проектом учні набувають навичок роботи з додатковою літературою, навчаються відбирати і систематизувати матеріал, готують публікації і презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Постановка завдання, визначення тем дослідження, об’єднання у групи, доведення ключового, тематичних та змістових запитань. При вивченні теми учні виконують дослідження у трьох групах: «Образ Прометея в літературі та мистецтві», «Образ Геракла у літературі та мистецтві», «Образ Одіссея у літературі та мистецтві». З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою вхідного діагностування та таблиці «З-Х-Д» (технологія критичного мислення).Таблиця З-Х-Д Вступна презентація окреслює проблемну ситуацію («Чому герої живуть поза часом?»), яка може бути вирішена у результаті групової роботи над проектом.https://docs.google.com/presentation/d/1O_wQLCdrzZIw9ZoSUctbOk_lb_i65mwwSNCT-gWPYFk/edit?usp=sharing Учительська презентація Під час вивчення теми та виконання проекту учні використовують Інтернет для пошуку інформації, добору ілюстративних матеріалів, оформлення презентацій та публікацій. Роботу, створену вчителем, учні будуть використовувати як приклад для побудови власних робіт: учитися виділяти головне, робити підсумки та узагальнення, стисло формулювати думки та правильно їх оформлювати. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, діяльності учнів у ході виконання проекту буде оцінене за допомогою таблиці «З-Х-Д» (заповнення колонки «Дізналися»), таблиці загального оцінювання, розробленої на основі критеріїв оцінювання, доведених до учнів на початку роботи, рефлексії та вихідного діагностування.https://docs.google.com/document/d/1bJb3TNMW58UZjmCqOKcDG2fFIBnZKy_GRSQYzC3S1qQ/edit?usp=sharing. Критерії оцінювання презентації Диференціація у навчанні буде здійснена таким шляхом: учні з підвищеними навчальними потребами працюють над темою «Образ Одіссея у літературі та мистецтві», оскільки дана тема потребує більш розвинений здібностей до самонавчання, додаткових знань, загальної ерудиції та пізнавальної активності. Самоспрямованість учнів у навчанні та прогресу в їх роботі відслідковується за допомогою оціночних листів та листів самоконтролю, розроблених учителем на підставі критеріїв оцінювання. Фасилітація буде здійснюватися через розробку інструктивних матеріалів щодо формуючого та підсумкового оцінювання, супроводу та підтримки проектної діяльності: лист планування роботи в групі, лист планування змісту навчального проекту, лист самооцінки успішності участі в груповій роботі, критерії оцінювання роботи в групі, критерії оцінювання публікації, критерії оцінювання презентації тощо.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сухая Ірина Григорівна

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та світової літератури

Навчальний заклад

Гімназія № 3 Новомосковської міської ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ Дніпропетровської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери