Портфоліо Лаврової Ганни Арнольдівни з теми "Збережемо природу Землі разом"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:23, 10 червня 2013, створена Ганна Лаврова (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

3hgfdjht.jpeg

Збережемо природу Землі разом

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Курс "Я і Україна". Предмети: Природознавство та Інформатика.

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

При вивчені даної теми учні повинні ознайомитися з головними правилами збереження природи, та запобігання забруднення навколишнього середовища. Впродовж навчання створюються проблемні ситуації, які пропонується дітям розв’язати. Розповідається про гучні екологічні катастрофи. Під час екскурсії діти ведуть науково-дослідницьку роботу щодо рідкісних видів тварин та рослин. Крім цього учням розповідається про інші заходи щодо збереження природи та охорони навколишнього середовища. За результатами виконаної роботи учні готують презентацію, демонструють перед учнями свого класу, а також обговорюють інші учнівські роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Червону книгу відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Я-Д, що знають про рослин та тварин, які охороняються Червоною книгою України – за допомогою Т-схеми. Різноманітні види формуючого оцінювання застосовуються упродовж моєї навчальної теми з метою: • Виявлення навчальних потреб учнів, • Заохочення до само спрямованості у навчанні • Набуття навичок співробітництва • Відслідковування прогресу у навчанні • Перевірки розуміння і засвоєння матеріалу. Інструменти для оцінювання кінцевого продукту або його демонстрації включають: • Критерії засвоєння змісту • Критерії оцінювання навичок мислення вищих рівнів; • Чітко виписані специфічні критерії, які визначають рівень якості; • Критерії, які можуть застосовуватися моїми учнями для порівняння фактичних результатів їх роботи з очікуваними, а також слугують для оцінювання мною кінцевого продукту. Заохочення учнів до мета пізнання (знання про своє мислення)Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує форму оцінювання дослідження проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Публикация2312.jpg

Блог учнів групи А

До початку роботи над проектною діяльністю з учнями можна ознайомити батьків учнів з методом проектів за допомогою [брошури], щоб вони мали уявлення про цей метод, адже він буде застосовуватися при вивченні даної теми.

Спочатку учням задається ключове запитання: «Що може змінити життя?». Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати яку ж роль відіграє екологія в нашому житті та продемонструвати класу вступну презентацію. Можна запитати учнів про те, чи можливо за допомогою збереження природи змінити життя на краще? Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.

Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів.

На першому тижні учні отримують завдання від вчителя та діляться на групи. Кожна група виконує одне й те ж завдання. Одразу ж групи розробляють блог, який поступово у ході дослідження будуть наповнювати інформацією про ступінь виконання завдання та будуть розміщувати результати проведеного дослідження. Блог допоможе вчителю слідкувати за виконанням завдання та організовувати додаткові консультації у разі потреби, а також обговорювати учнівські результати.

Учні використовують контрольний список для створення блогу для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні.

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Червону книгу України відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Я-Д, що знають про рослин та тварин, які охороняються Червоною книгою України – за допомогою Т-схеми. Вчитель розробляє шаблон оформлення результатів опитування для організації диференційованого навчання, для допомоги учням, які мають проблеми з навчанням.

На другому тижні учні разом з вчителем вирушають на екскурсію до місцевого лісу. Під час екскурсії учні мають зробити фотографії місцевих рослин та тварин.

На наступному етапі учні отримують завдання визначити за допомогою Інтернет-ресурсів, які рослини та тварини з їх місцевості охороняються Червоною книгою України. Учні обов’язково дотримуються правил роботи за комп’ютером.

Учні користуються Інтернет-ресурсами для пошуку сайтів, на яких розміщено інформацію про тварин та рослин їх місцевості, які охороняються Червоною книгою України та про екологічну ситуацію. Під час проведення данного дослідження учні формують список корисних посилань на такі сайти для користувачів Інтернету та розробляють ідеї «Щоб я зробив, якби був Міністром з екологічних питань України». З виконанням кожного етапу завдання учні доповнюють рекомендації та список корисних посилань.

На третьому тижні вивчення теми проводиться презентація результатів дослідження учнів по групам.

Учні використовують форму оцінювання блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання блогу, форму оцінювання дослідження проектів. За результатами проекту обираються ідеї для покращення екологічного стану місцевості.

Відомості про автора

Index2352.jpg

Ім'я, прізвище

Ганна Лаврова

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 52 Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

м. Харків, Київський район, Харківська область

Контактні дані

тел.: 066-915-97-14

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03-07 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Харківський педагогічний ліцей № 4 Харківської міської ради Харківської області

Тренери

Короп Юлія Володимирівна

Карікова Євгенія Георгіївна