Портфоліо Волобуєвої Л.В.для учнів 3 класу з теми "Бджола-трудівниця"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:31, 10 червня 2013, створена Volobueva1961 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Бджола-трудівниця"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, образотворче мистецтво,інформатика

Вік учнів, клас

8-9 років,.3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

На початку проекту учні обговорюють тему та основні питання, переглядають та обговорюють презентацію вчителя, працюють з таблицями «ЗХД», створюють «Асоціативний кущ » по темі, об’єднуються в групи за тематикою(за бажанням). Протягом виконання всього проекту використовуються ЗХД схеми, що дає можливість актуалізувати уже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Виявлення поточного рівня знань учнів з теми, що вивчається, здійснюється за допомогою усного опитування кожної академічної години, а також під час консультацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. За допомогою методу «План оцінювання» учні оцінюють власний прогрес чи регрес, роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Періодичний перегляд а читання їх записів та коментарів на блозі дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Надаю можливість учнів ознайомитися з думками, пропозиціями інших, виділяю час та допомагаю виправляти чи редагувати вже створений продукт. Кожна група отримує: - Поради для мотивації роботи над проектом. - Таблиця ЗХД. - Пам’ятку авторське право учням. - Контрольний список для створення презентації. - Форма оцінювання блогу. - Контрольний список оцінювання вебсайту. - Форма для оцінювання вікі-статті. Після виконання проекту група його презентує в класі. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само- та взаємооцінка. В підсумку роботу учнів оцінюють вони самі (самооцінювання з використанням Форми опитування). Під час підсумкового оцінювання учні дають відповідь на Ключове питання – «Чи може простір бути організованим?» Де демонструють презентацію. Після того за формою оцінювання презентації вони отримують оцінку.

План вивчення теми (вставити файл)

План

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту учні обговорюють тему та основні питання, переглядають та обговорюють презентацію вчителя, працюють з таблицями «ЗХД», створюють «Асоціативний кущ » по темі, об’єднуються в групи за тематикою(за бажанням). Протягом виконання всього проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати уже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Виявлення поточного рівня знань учнів з теми, що вивчається, здійснюється за допомогою усного опитування кожної академічної години, а також під час консультацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. За допомогою методу «План оцінювання» учні оцінюють власний прогрес чи регрес, роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Періодичний перегляд а читання їх записів та коментарів на блозі дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Надаю можливість учнів ознайомитися з думками, пропозиціями інших, виділяю час та допомагаю виправляти чи редагувати вже створений продукт. Кожна група отримує: - Поради для мотивації роботи над проектом. - Таблиця ЗХД. - Пам’ятку авторське право учням. - Контрольний список для створення презентації. - Форма оцінювання блогу. - Контрольний список оцінювання вебсайту. - Форма для оцінювання вікі-статті. Після виконання проекту група його презентує в класі. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само- та взаємооцінка. В підсумку роботу учнів оцінюють вони самі (самооцінювання з використанням Форми опитування). Під час підсумкового оцінювання учні дають відповідь на Ключове питання – «Чи багато ми знаємо про мед?» Демонструють презентацію. Після того за формою оцінювання презентації вони отримують оцінку.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

З’ясування навчальних потреб буде здійснюватися під час зустрічі з учнями за допомогою постановки запитань (ЗХД) та визначення групи бажаючих працювати над проектом, тестування учнів Під час вивчення теми: учні намагатимуться знайти відповіді на поставленні запитання Результати опитування Учні працюватимуть у групах, розподіливши між собою запитання. Групи будуть постійно обмінюватися досвідом та повідомляти один одному на якому етапі роботи вони знаходяться. Вони враховуватимуть усі фактори та вимоги, потрібні для успішного завершення власного проекту. На кінець проекту: Оцінювання учнівської презентації буде здійснюватися за допомогою критеріїв оцінювання учнівських презентацій. Учителем уточнюється склад створених груп. Демонструється вступна презентація для учнів. Проводиться мозковий штурм у створених групах та такими питаннями: Чи багато ми знаємо про мед? Як зміниться світ, якщо зникнуть бджоли? Де проживають бджоли? Чи потрібна бджола людині? Чим харчується бджола? Який буває мед? Чи передбачає бджола погоду? Учитель проводить обговорення з класом тематичних питань даного проекту, знайомить з критеріями оцінювання учнівських презентацій, учнівського експерименту.


На протязі першого тижня реалізації проекту: Учитель проводить спостереження за діяльністю учнів при підготовці власних проектів та надає консультації за потребами учнів. Учні вдома чи в шкільній бібліотеці аналізують різні джерела інформації з теми проекту, добирають за зразком учителя інформації, яка увійде в добірку. Учитель проводить додаткові заняття з учнями які мають недостатні знання з даної теми, мають проблеми у навчанні.

На протязі другого тижня реалізації проекту: Учні проводить презентацію продуктів проекту: Перша група - « Слідопити» », учасники якої опрацьовували джерела інформації, структурувати її та представляти аудиторії теоретичний матеріал по темі у вигляді презентації Друга група – « Розумники» презентують сформовану збірку різноманітних матеріалів по даній темі Третя група – « Пізнайки». Член цієї групи презентують аудиторії свій матеріал, внаслідок якого їм вдалося дізнатись про цілющість меду Четверта група «Синоптики» виявили, що спостерігаючи за поведінкою бджіл, можна передбачити погоду. Учитель разом з учнями знову проводить обговорення Ключового запитання проекту, проводить оцінювання продуктів проекту.

список запитань до рефлексії

учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Волобуєва Лідія Василівна

Фах танавчальний предмет

Педагогіка та методика початкового навчання

Навчальний заклад

Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Софіївського району Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

смт Софіївка Софіївського району Дніпропетровської області

Контактні дані

lidav1961@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.06.2013 - 15.06.2013

Місце проведення тренінгу

смт Софіївка Софіївського району Дніпропетровської області

Тренери

Величко Ніна Федорівна