Портфолио Коваленко Надії Миколаївни з теми "Дивосвіт навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:47, 8 червня 2013, створена Rjdfktyrj (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дивосвіт навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна

Вік учнів, клас

4 клас, 9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

М е т а проекта: • Формувати уявлення про світ живої та неживої природи, народний календар, рослинний та тваринний світ рідного краю, допомогти усвідомити себе частиною навколишнього світу, прищеплювати пошану до принципів народної моралі, заохочувати помічати і берегти красу навколо себе. • Розвивати допитливість, ініціативність, відповідальність, наполегливість, вміння працювати з довідковою літературою, навички самоосвітньої діяльності, самооцінювання, життєві компетенції. • Виховувати: взаємодопомогу. толерантність, смак, відчуття прекрасного, любов до природи.

Кінцевий результат:

• Тренінги навичок роботи в групах. • Формування навичок роботи з енциклопедичною та довідковою літературою. • Засвоєння програмного матеріалу з теми. • Поглиблення, поширення набутих знань через створення довідкового посібника «Дивосвіт навколо мене»

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку виконання проекту буде проведена вікторина, представлена презентація (підготована вчителем) для визначення навчальних потреб учнів. Крокуємо вперед:

• Знайомимось з темою та метою проекту, прогнозованим результатом.(Постановка основних питань - ключових та тематичних, заповнення ЗХД)

• Оцінюємо власні спроможності та інтереси, вибираємо об’єкт досліджень.

• Формуємо 4 групи («Рослини України», «Тварини України», «Сонце - зірка», «Народний календар») за бажанням та завдання над якими вони будуть працювати. обираємо керівника групи, отримуємо спеціальне завдання та рекомендації щодо виконання. Вчитель пропонує шаблони виконання презентації, публікації. Також на цьому етапі кожен учень знайомиться з правилами користування комп’ютером, «Що таке команда і як ефективно в ній працювати» правила роботи в групі, правила пошуку в бібліотеці, критерії оцінювання проекту.

• Створення «банку даних» , добір матеріалу для створення довідника «Дивосвіт навколо нас». На цьому етапі:

- група «Рослини України» шукають матеріал про рослинний світ Батьківщини, про використання образів рослин у народній творчості та творчості поетів та письменників;

- група «Тварини України» шукають матеріал про тваринний світ України (Тварини – герої казок, пісень, загадок. Тварини – символи України);

- група «Сонце - зірка» готують добірку інформації про планети Сонячної системи, особливості їх руху навколо Сонця; Визначення місця Землі серед інших планет Сонячної системи; Повідомлення про залежність від руху Землі навколо Сонця зміни пір року, зміни дня і ночі; Вшанування Сонця у народній творчості;

- група «Народний календар» готують добір фактичного матеріалу про проведення свят народного календаря в різні пори року; Повідомлення про особливості проведення свят кожного циклу; Виділення найбільш визначних свят для кожної пори року.

Завдання для груп: створення ілюстративного матеріалу, складання загадок, віршів, казок, пісень, повідомлень;

Під час виконання проекту учні спілкуються з учасниками своєї групи та батьками, які їм допомагають; можуть звернутися за консультацією до вчителя, на блозі можуть переглянути етапи роботи інших груп. В ході своєї діяльності учні всіх груп активно використовують Інтернет, Енциклопедичний словник, Журнал «Пізнайко», Журнал «Барвінок», Атлас України, Дитячу енциклопедію.

• Заключний етап. Учні представляють свої проекти. Проходить заключний етап оцінювання роботи, на якому використовуємо звіт, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи. Гра – вікторина «Моя земля, мій рідний край» (завдання і рекомендації учні отримують на картках). Група, яка набере більше зірочок, буде переможцем.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коваленко Надія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Я і Україна

Навчальний заклад

Макіївський навчально-виховний комплекс № 49 «Надія»

Місто\село, район, область

м. Макіївка, Донецька область

Контактні дані

Макіївський навчально-виховний комплекс № 49 «Надія»

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1/04/2013-6/04/2013

Місце проведення тренінгу

Макіївський навчально-виховний комплекс № 49 «Надія»

Тренери

Козубенко Олена Іванівна