Портфоліо проекту з образотворчого мистецтва "Карнавал стилів в архітектурі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Предмет: образотворче мистецтво, 7 клас. Програма «Образотворче мистецтво. 7 клас»( автори Бєлкіна Е.В., Марчук Ж.С.), Тема № 16: «Архітектура. Стиль в архітектурі.»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія, література, художня культура.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 - 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Вивчення теми « Архітектура, стилі в архітектурі ». Знайомство з поняттям «стилі в архітектурі». Античний, романський, готичний стилі, класицизм, барокко. Як створюється стиль?

Даний проект допоможе розпізнавати, характеризувати стилі. Глибше розглянути історію їх виникнення, розуміти вплив історичних передумов.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

Планування оцінювання для обраної мною теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед стартом проекту проводиться анкетування на виявлення необхідних знань. У ході анкетування учнів вирішуються завдання отримання керівником проекту уявлень про базове досвіді учнів і формування у учнів уявлень про те, якою діяльністю їм належить займатися в рамках даного проекту і як ця діяльність пов'язана з їх попереднім досвідом. Учням представляється план проведення проекту, критерії оцінювання їх творчих робіт (презентації, буклету, вікі-статті), даються інструкції щодо заповнення аркушів просування в проекті, лунають пам'ятки щодо створення продуктів проекту.

   У ході роботи проводиться проміжний контроль результатів діяльності (кожною групою заповнюються листи просування в проекті, в яких зазначаються виконані завдання). При заповненні листа самооцінки відбувається самоконтроль виконаних завдань. У процесі роботи ведеться спостереження за учасниками проекту, відстежується листування.
   Після завершення роботи над проектом учні представляють результати роботи у вигляді власних презентацій, публікацій, вікі-статей, бюлетенів та інших продуктів діяльності. Продукти проекту оцінюються відповідно до критеріїв учасниками групи (самооцінка), учасниками інших груп і вчителем (зовнішнє оцінювання). Після завершення роботи над проектом учні заповнюють листи самооцінки, складають звіт про виконання проекту.

Таблиця ЗХД

Що я знаю?

Контрольний список для блогу

Контрольний список для оцінки веб-сайтів

Лист взаємооцінки в групі

Лист оцінювання роботи груп

Лист продвижения группы в проекте

План оцінювання проекту

Форма оцінювання блогу

Форма оцінювання командної роботи


Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні переглядають електронну екскурсію «Історичні пам’ятки Дніпропетровська» та відповідають на питання анкети з метою виявлення базових знань, володіння необхідною термінологією. Далі переглядають вчительську презентацію, котра стосується подальшої роботи над проектом та методів оцінювання проведеної роботи. Проводять обговорення усім класом про свої враження та роблять замальовки будівель різних архітектурних стилів. Всім класом заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д, аби зрозуміти, освідомити та оцінити свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми та завершені створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати. Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав.

Учні збирають інформацію стосовно стилів в архітектурі та їх особливостей, працюють з зоровим матеріалом, відстежують тісний зв’язок між історичним розвитком країни та народу та архітектурою в Інтернеті та інших засобах масової інформації (при цьому керуються Інструкцією користувацького пошуку), систематизують інформацію. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу Для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог.

Учні ділять на творчі групи по назвам архітектурних стилів для проведення ефективного проектного дослідження: Античний стиль, Романський стиль, Готичний стиль, Класичний стиль, Стиль бароко.

Кожна творча група розподіляє ролі між учнями для ефективної роботи. В кожній творчій групі працюють: «історики» - котрі аналізують особливості історичного періоду, з’ясовують матеріальний та духовний розвиток країн, детально їх описують. «мистецтвознавці» - працюють з прикладами мистецтва та архітектури даного періоду. Аналізують основну ідею та композицію. Детально описують засоби художньої виразності та особливості споруд, що належать до архітектурного стилю.

«географи» - вивчають географічне положення країн, в яких творча група досліджує приклади архітектурних споруд, відомості  про особливості ландшафту , кліматичні умови та їх вплив на особливості будівель. Детально описують знайдену інформацію, проводять паралелі між географією країни та її архітектурою.
«Архітектори». Багато уваги приділяють стильовим особливостям споруд. Наводять факти, котрі дають поняття про даний архітектурний стиль, зрозуміти особливості, характерні тільки цьому стилю. 

«технологи» - здійснюють обробку і аналіз результатів, створюють узагальнені таблиці та графіки, проводять дослідження друкованих джерел та Інтернет-видань, що стосуються роботи над проектом. Розміщують інформацію на блозі, всі зібрані матеріали узагальнюють та оформляють у вигляді публікації. Вчитель надає учням Анкету, ставить питання для мозкового штурму. Результати опитування розміщуються соціологами на блозі «Карнавал стилів в архітектурі».l Актив Проекту розробляє сценарій презентації проекту, зокрема блогу. Обговорюються учнівські проблеми та потреби. Які методи вони застосовували на кожному етапі свого дослідження. Розповідають які висновки вони зробили, їх рішення щодо даного завдання, що винесли особисто для себе. Також оцінюють свою роботу з веб-ресурсами. В результаті даної діяльності школярі ознайомилися з різними стилями в архітектурі, засвоїли їх особливості та художні засоби виразності, познайомилися з прикладами архітектурних споруд та проаналізували їх особливості та належність до конкретного стилю архітектури.

Очікувані результати: 

розвиток навичок, необхідних для вивчення теми; навички креативного мислення, рішення робочих творчих проблем, комунікативні навички, формування вміння аналізувати, нести відповідальність за виконання завдання, формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її. Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання.



Donska P 1.png Donska P 2.png

Презентація вчителя

Список використаних джерел

Список пам'яток архітектури Дніпропетровська

Презентація екскурсія по місту

Звіт про дослідження

Блог учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Донська Ніна Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Образотворче мистецтво, художня культура

Навчальний заклад

НВК № 33

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.05.2013 - 25.05.2013

Місце проведення тренінгу

НВК № 33, м.Дніпропетровськ

Тренери


Оболонська Ж.Г.