Портфоліо Коляди Ніни з теми "Гармонічні коливання"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:41, 19 травня 2013, створена Коляда Ніна Григорівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми - "Гармонічні коливання"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика Фізика Астрономія

Вік учнів, клас

15 років, 10 клас

Стислий опис проекту

[Гармонічні коливання] вивчаються в курсі алгебри та фізики. Таким чином, ми будуємо місток: вивчаючи поняття в одному курсі, складаємо базу для іншого курсу. Повторюючи потім ці поняття в курсі алгебри та фізики, ми закріпимо його на практичному рівні. Даний навчальний проект призначений для учнів 10 класу з теми «Тригонометричні функції» вивчається в школі 16 годин. Тригонометричні функції, їх графіки і властивості. У процесі вивчення цього розділу учні систематизують, узагальнюють і поглиблюють знання про функції та їх властивості, засвоюють властивості та графіки, навички та вміння виконувати побудову графіків функцій, використовувати геометричні перетворення графіків функцій. Учні повинні навчитися схематично зображати графіки тригонометричних функцій при різних основах, пам’ятати основні властивості цих функцій та вміти використовувати їх при знаходження амплітуди та частоти коливань. Бажано ознайьмити учнів на факультативних чи гурткових заняттях із схематичним зображенням графіків тригонометричних функцій з модулями. Проект для використання тригонометричних функцій як засіб дослідження гармонічних коливань. Створено план проекту.

План вивчення теми (вставити файл)

ПланДе зустрічаються коливання в побуті, природі, підприємстві?

Чи задумувалися ви над тим, як використати властивості тригонометричних функцій для дослідження гармонічних коливань.

 Як знання про гармонічні коливання допоможуть вам у підготовці до Зовнішнього незалежного оцінювання з математики, фізики?

Чому взагалі є важливими знання про гармонічні коливання та уміння їх застосовувати?

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Методи оцінювання, спрямовані на виявлення інтересів і досвіду самих учнів , постановки навчальних цілей, спостереження за успіхами, контролю розвитків розумових умінь високого рівня. Головними критеріями оцінювання узагальнюючого є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. В ході роботи учнів створюється асоціативний кущ. За підсумками роботи кожної групи вчителем ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання , логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Після завершення роботи над проектом проводиться круглий стіл, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статтю, публікації, веб-сторінку.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку виконання проекту учні повинні переглянути мотиваційну презентацію, буклет, виконати тести, та об’єднатися у групи. Учні 1 групи повинні зібрати інформацію про гармонічні коливання. Потім пишуть wiki-статтю "Гармонічні коливання в побуті, природі, техніці" 2 група має знайти матеріал про тригонометричну функцію її властивості та графік і створити публікацію в Publisher Учасники 3 групи досліджують гармонічні коливання, визначають амплітуду та частоту коливання. Результатом їхньої роботи є створення презентації у PowerPoint.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ніна Коляда

Фах, навчальний предмет

учитель, математика

Навчальний заклад

Грунська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Грунь, Охтирський, Сумська

Контактні дані

e-mal: NinaKoljada@gmail.com

(05446) 91-2-01

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

8 квітня -24 травня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Синько Людмила Степанівна

Шевченко Тетяна Олександрівна