Навчальний проект: "Комедію нам дайте, комедію, що бичує страшною сатирою всіх і сміхом через сльози сміється над пороками"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:37, 15 травня 2013, створена Tanyuska (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Автор проекту Венгеловська Тетяна Петрівна Предмет, клас Українська література, 8 кла...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Автор проекту Венгеловська Тетяна Петрівна Предмет, клас Українська література, 8 клас Опис проекту Проект розрахований на учнів 8 класів Тема: Вивчення трагікомедії Івана Карпенка-Карого «Сто тисяч» та питання про проблему влади грошей над долями героїв. Актуальність зумовлена потребою більш поглиблено вивчати дану тему, так як у наш час люди втрачають сенс свого духовного існування,а взамін їх думки заполонила думка про матеріальне збагачення. Термін виконання 5 тижнів, 2 рази на тиждень. Ця тема є важливою та актуальною для її вивчення учнями 11 класі. Актуальність зумовлена потребою більш поглиблено вивчати дану тему, так як у наш час люди втрачають розуміння поняття та значення духовності у їх житті. У рамках проекту учні зрозуміють, що таке духовність і наскільки вона є важливою для людини. Учні за допомогою самостійного прочитання твору, самоосвітньої активності, вміння орієнтуватися в потоці інформації та дискусії знаходять правильні відповіді на питання. Основний метод дослідження – соціологічне опитування учнів. Здійснюється воно за допомогою анкетування.Продуктом роботи за проектом планується презентація, публікація, вікі-стаття, а також, список корисних ресурсів для дистанційної освіти. Запитання, що спрямовують проект Ключове питання Як гроші здійснюють владу над людиною? Проблемні питання Що ви розумієте під словом «влада»? Хто її має? Від кого або від чого залежить: матимеш ти владу чи ні? У чому полягає зв’язок грошей і влади? Навчальні питання 1. Поясність символічність назви трагікомедії «Хазяїн» . 2. Яким чином наведені прислів’я характеризують Герасима Никодимовича Калитку? («Коли гроші говорять — правда мовить»; «Хоч у голові пусто — аби грошей густо») 3. Скільки вам потрібно грошей і для чого? 4. Які засоби сатири вам відомі? 5. Як багатство впливає на життя головних героїв? 6. Який головний конфлікт твору?