Портфоліо Самойлової Наталії Миколаївни з теми "Жінки у творах Шевченка"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:25, 7 травня 2013, створена Natalia Samoylova (обговореннявнесок) (Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Жінки у творах Шевченка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література,народознавство,історія України,музичне мистецтво,образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

9 клас,14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Предмет українська література, тема згідно з календарно-тематичним плануванням « Життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка» для учнів 9 класу. Тема дослідницького проекту «Жіночі образи у творчості Т.Г.Шевченка». Для того, щоб зрозуміти,чому Великого Кобзаря так бентежила доля української жінки,учні повинні зазирнути в історію, і з'ясувати для себе питання про традиції, звичаї, побут та життя жінок у XIXст.-періоді,описаному у творах Шевченка. Учні виступатимуть у ролі дослідників,істориків,бібліографів,літературознавців, психологів. Цей проект призначений для того, щоб учні через дослідження особливостей тематики жіночої долі часів кріпосної України у творчості Кобзаря навчилися співвідносити людські долі, аналізувати ситуації, порівнювати минуле із сучасним, показуючи все в мультимедійній презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів упродовж виконання проекту організовую за допомогою різних форм. І етап. На початковому етапі роботи над проектом оцінюється заповнення учнями таблиці З-Х-Д та проводиться"Мозковий штурм", результатом якого стане заповнення організаційної діаграми. ІІ етап. На другому етапі роботи над проектом відбувається самооцінювання всіх учнів в кожній групі за допомогою Форми самооцінювання у навчанні та взаємооцінювання роботи учнів всередині групи за допомогою Форми взаємооцінювання у навчанні, консультації за допомогою Контрольного списку самоспрямування у навчанні. ІІІ етап. На заключному етапі роботи над проектом оцінюється демонстрація мультимедійної презентації, створеної групою «Дослідники» за допомогою Форми оцінювання мультимедійної презентації, результати досліджень груп «Історики», «Літературознавці», «Психологи» оцінюється за допомогою Форми оцінювання вміння аргументувати. Наприкінці уроку відбувається оцінюється остаточне заповнення учнями таблиці З-Х-Д (останньої колонки),а також рефлексія .

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед виконанням проекту пропоную переглянути презентацію і заповнити два документи: ЗХД - таблицю та організаційну діаграму. Учні, здійснюючи пошук ресурсів, будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету, а саме контрольний список для оцінки веб-сайтів. Також вчитель ознайомить учнів із законодавством про авторське право. Для користування тими чи іншими ресурсами інтернету учні будуть надсилати листи до організаторів сайту з метою надання дозволу користуватися матеріалами Розглядати пошук інформації в інтернет-ресурсах для створення дослідницьких проектів, створювати різнопланові тести для опитування учнів саме: відкрите запитання, на яке немає однозначної відповіді і яке потребує розгорнутої відповіді, запитання з декількома правильними відповідями; запитання, на яке існує одна правильна відповідь тощо; використання Інтернету для здійснення спільної роботи учнів та вчителя при вивченні тем, виконання проектів, особливо з тими, що знаходяться поза межами класу. Для створення мультимедійної презентації учні в класах розподіляються по групах, де кожна із них буде мати окреме завдання для дослідження теми. Також в групах буде розподілена роль кожного учня, який буде відповідати за окремим розділом дослідження. Учні створюють презентацію, у якій досліджують тему «Жіночі образи у творах Т.Шевченка». Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт відбуваються за формою оцінювання, яка надається учням перед створенням презентації. Перед тим, як діти будуть створювати презентацію вчитель наддав відповідні документи для створення роботи. Оцінювання здійснюється за формою оцінювання учнівських презентацій, за допомогою чого учні мають можливість самостійно оцінювати свою роботу. Оцінювання проводиться протягом роботи над проектом , а кінцевий результат виставляється після завершення проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Самойлова Наталія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Учитель, українська мова і література

Навчальний заклад

Макіївська загальноосвітня школа I-III ступенів № 50

Місто\село, район, область

м.Макіївка, Гірницький район,Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04.2013-06.04.2013

Місце проведення тренінгу

Макіївська загальноосвітня школа I-III ступенів № 50

Тренери

Прилуцька Наталія Василівна