Портфоліо вчителя географії з теми "Прогноз погоди" 8 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:04, 29 квітня 2013, створена Jjulia24091977 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Прогноз погоди. Гідрометеорологічна служба України.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія біологія інформатика

Вік учнів, клас

8 клас 13-14років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

«Яка погода буде завтра? Що одягати? І чи потрібна парасолька?» - ці питання є актуальними для кожного пересічного громадянина. Вся надія на кліматологів і телебачення. Чи важка у них робота і як вони її виконують? Саме на ці питання шукали відповідь учні 8 класу СОШ №8, працюючи над виконанням творчого проекту. Перед ними постала задача дослідити погоду в Україні на певне число, нанести данні на контурну карту, створивши «Власну кліматичну карту України», і захистити проект у вигляді новин про прогноз погоди на телебаченні. Під час створення проекту, учні працювали з атласами, контурними картами, дитячою пізнавальною літературою і мережею Інтернет.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів. При розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки блогу, публікації,учнівських письмових відповідей на запитання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту учитель презентує учням тему, цілі, завдання,пропонує шляхи їх реалізації і повідомляє яким повинний бути кінцевий продукт. За допомогою опитувальника вчитель з‘ясовує рівень підготовки учнів до участі у цьому проекті, їх інтереси, уподобання, бажання виконувати певні завдання. Після цього учні розподіляються на групи ( за здібностями, але з урахуванням бажань учнів). Кожна група отримує завдання, форми оцінювання передбачених видів діяльності. Учитель надає коментарі та пояснення. Учні, отримавши завдання, знайомляться з деталями, розподіляють обов’язки, складають план виконання завдань, обов’язково враховуючи час. Після цього безпосередньо починається дослідницька робота в групах. Для полегшення виконання завдань учитель надає учням додаткові матеріали: відео, ссилки на безпечний навчальний ресурс, приклади учнівських робіт, шаблони і т. і. Під час виконання досліджень передбачається активне використання учнями і вчителем ІКТ – технологій, залучення навчального веб - ресурсу, інших ресурсів. При цьому вчитель нагадує учням про етичне використання інформаційних джерел, авторське право, плагіат. Під час виконання поставлених завдань, оцінюються всі види діяльності, продукти діяльності за відповідними формами. Використовуються самооцінювання, взаємооцінювання, оцінювання роботи в групі і т. і. Групи виконують наступні завдання: 1 дослідницька група:

  • визначають поняття «погода»,»показники погоди», «кліматотвірні чинники»; з’ясовують вплив змін погоди на здоров’я людини. 2 аналітична група: • Обробляють матеріал зібраний попередньою групою • створюють навчальну презентацію • презентація оформлюється у вигляді публікації,тематичного блога. Наприкінці роботи учитель узагальнює і оцінює діяльність кожного учня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Башкірова Юлія Юріївна


Фах, навчальний предмет

вчитель географії та економіки навчальний предмет географія


Навчальний заклад

Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №8 м. Орджонікідзе Дніпропетровської області"


Місто\село, район, область

м. Орджонікідзе Дніпропетровської області

Контактні дані

julia24091977@gmail.com

Відомості про тренінг

Мої курси

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Орджонікідзе Дніпропетровської області

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери