Портфоліо Тишкевич Марини з теми "Допоможемо голодним птахам взимку"
Зміст
Назва навчальної теми
Допоможемого голодним птахам взимку
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Природознавство
технології
Вік учнів, клас
4 клас, 9-10 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
В цьому проекті учні 2 класу створюють годівнички для птахів свого шкільного подвір’я, але спочатку вивчають, які птахи зимують і їх місті і що вони їдять. Учні виконують різноманітні завдання, проекти, вони читають та аналізують різну інформацію про птахів, яку я їм надаю та вчу шукати на безпечних сайтах, досліджують та порівнюють, до яких годівничок летять птахи, щоб поїсти, а які їм не підходять(колір, розмір, корм). Потім обирають найкращу і пишуть лист в газету, щоб спонукати інших учнів допомогти птахам.
План вивчення теми
Оцінювання
На початку роботи над проектом учні обговорюють тему, яких птахів вони знають, чи справді хочуть допомогти їм, задають питання, розглядаємо презентацію. Потім заповнюють таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони знали, або вже дізнались після обговорення. Учитель проводить оцінювання навчальних потреб декілька разів,щоб з’ясувати попередні знання учнів, у вигляді обговорення, яке вже провели на початку, тестів(коротеньких)і [презентації, цікаві завдання, схеми, та форми цікавих запитань на сайті. Учні ведуть щоденник спостережень та записують свої наступні дії в щоденник. Також вони поступово заповнюють таблицю З-Х-Д. Складають план, це все допоможе вчителю контролювати процес виконання проекту. Вчитель створює блог разом з учнями, на якому учні разом з батьками пишуть свої пропозиції, щодо заданного вчителем питання кожного дня, так вчитель контролює, хто скільки дізнався нового для себе, а якщо не знав відповідь на питання, то прочитає, що напишуть одноклассники, також на блозі буде викладено форму оцінення для батьків та учнів. Після трьох днів спостережень за птахами, вчитель перевірить журнали спостережень, щоб проконтролювати, в чому допомогти чи що виправити в їх записах. Кінцевий результат буде оцінено за формою оцінення.
Діяльність учнів та вчителя
Що робитимемо?
Спочатку ми обговорюємо птахів, яких ми знаємо. Які птахи залишаються взимку в нашому місті? Вирішуємо, чи хочуть учні їм допомогти та як саме можуть допомогти. Потім потрібно дослідження "Допомога голодним птахам взимку", скласти список можливих дій. Ділимо клас на групи( вчитель виконує роль головного, хто розподіляє групи). Дає завдання кожній групі. Обираємо підтеми для кожної з груп. Вчитель показує на безпечних інтернет сайтах відео та фото, як створюються годівнички. Потім розділяємо ролі в групах. Кожен має спостерігати за пташками не лише в шкільному подвір’ї але і вдома. Вже після спостережень, аналізів, обговоренні в класі та блозі починаємо створювати годівнички на уроці технології. Протягом всього проекту ведемо журнали спостережень. І в кінці обираємо найкращу годівничку та пишемо лист в газету, з фотографіями найкращих годівничок, для заклику інших шкіл з назвою"допоможемо птахам!" Оцінювання відбуватиметься поетапно:
Оцінюватимуться їх журнали спостережень, Обговорення в класі та в блозі, Відповіді на різні завдання, які будуть видаватись їм на протязі всього проекту, Створена годівничка.Кожен з батьків та учнів має змогу подивитись форму оцінювання, за якою вчитель ставить бали учням.
Учні мають вміти: Користуватись посиланнями на сайти з батьками, вести обговорення в блозі. Пояснити учням та їх батькам в блозі, про дотримання законів використання авторських прав.Фотографувати.
Учні з батьками можуть використовувати соціальні сервіси для того, щоб: Ділитися своїми думками, ідеями з іншими, ділитися з іншими колекціями гіперпосилань на веб-сайти, запитувати та давати свої відповіді на запитання, змінювати, коментувати блозі. Я зрозуміла, як добре буде робити такі опитування, таке спілкування буде дуже цікавим для учнів. Що опанують учні від таких проектів:
Учнів опановують набуття нових навичок та обробки інформації. Такі дії, як конспектування, встановлення зв'язків між ідеями, постановка запитань, проектне планування, розподіл часу, можуть бути не засвоєними учнями з особливими навчальними потребами. Навчальні проекти пропонують багато можливостей для втілення чіткої стратегії викладання - тобто розвиток мислення, спілкування, побудова стратегії навчання під час засвоєння змісту . Такий тип викладання зарекомендував себе як особливо корисний для учнів, які мають певні фізичні особливості розвитку. Scaffolding (підтримка), моделювання та тренінг є важливими компонентами підготовки для набуття навичок мислення вищих рівнів. Ефективне навчання та розвиток мислення загалом складається з шести компонентів:
1. Вибір потрібних навичок або відповідної стратегії навчання 2. Маркірування навичок (називання їх) та віднесення їх до певних категорій 3. Моделювання навичок шляхом мислення вголос 4. Цілеспрямована практика з набуття навичок у парі з партнером або у малій групі
Важко переоцінити вплив на результати навчання учнів застосування правильно організованого формуючого оцінювання. Цей вид оцінювання покращує навчання всіх учнів різних вікових категорій - від дитячого садка до університету. Разом з тим педагогічні дослідження свідчать про те, що при його застосуванні найбільший позитивний результат отримують учні з низькою успішністю.
Висновок: За допомогою проектів кожен вчитель має можливість зацікавити майже всіх учнів класу до засвоєння нової теми.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Марина Тишкевич
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
Місто\село, район, область
Київ
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
22-27 квітня
Місце проведення тренінгу
м.Київ ліцей №157 Оболонський проспект 12В
Тренери
Шевчук Лариса Петрівна
Скрипка Анна Володимирівна
Давиденко Олена Павлівна