Портфоліо вчителя української мови та літератури з теми "Народні обряди,звичаї та традиції українського народу"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:40, 28 квітня 2013, створена Luyda71268 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

М. Стельмах "Гуси-лебеді летять".Побут, звичаї, традиції українського народу у творі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література, історія, народознавство, етнографія

Вік учнів, клас

7клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Протягом здійснення проекту учні повинні дослідити , як через художнє слово письменник яскраво відображає побут,звичаї і традиції українського народу в повісті;розвивати мовленнєву компетенцію, збагатити і активізувати словник лексики; навчитися співставляти ,робити висновки, грамотно висловлювати свої думки;навчитися бути спостережливими.Проект здатен розвивати образне мислення, креативність, бажання навчатися й пізнавати нове, цікаве, життєво необхідне, а також навчить самостійно працювати з текстом, працювати в групах.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту кожна дитина отримала буклет по проектній роботі. Буклет

Вчитель проінформував батьків про початок роботи над проектом, основніцілі та завдання. Провів підготовче заняття з учнями по використанню мережіІнтернет (перелік кориснихсайтів, створення вікі-статей, організація пошуку інформації в мережі Інтернет). Отримаввідбатьків дозвіл на відкриття скриньки дитини.

Створив усіметодичні, дидактичні матеріали для проведення проекту. Модуль 3. Записати, якідослідженнявиконуютьучні при вивченні теми. Провести дослідження оточуючих дитину предметів. Обрати серед них ті, в якихможнапобачити геометричні фігури. Оформитисвої дослідження у виглядітаблиці. Переглянути презентацію вчителя. Після перегляду учнівського проекту, створеного вчителем, учні отримують конкретні завдання. Завдяки переглянутому проекту вони чітко знають у якій формі повинен бути зроблений проект, які вимоги ставляться до змісту та оформлення роботи. Провести опитування З-Х-Д.. Постановка проблемного питання. Учні використовуватимуть Інтернет як інструмент для пошукуінформації (схема користванняІнтернетом), обміну думками, створення Вікі-статті. Шляхи реалізації проекту: Діти повинні вивчити коло питань, які допоможуть зорієнтуватися в темі; обрати творчу групи для розкриття певного питання(етнографи, народознавці,лінгвісти); ознайомитися з завданнями кожної групи, вивчити напрямки роботи, шляхи отримання інформації, ознайомитися з критеріями оцінювання роботи учнів в проекті; відвідувати індивідуальні консультації, бесіди з групами;користуватися додатковою літературою, відвідувати бібліотеки,співпрацювати з учителями історії, народознавства для більш повного вивчення теми,знати детально зміст художнього твору, вміти виділяти потрібну інформацію, презентувати роботу творчої групи в проекті.

Опрацювавши матеріал ,учні повинні створити презентації з теми "Побут українського народу початку 20 століття", " Народні звичаї, традиції та обряди українців вповісті",збірку дослідження народної лексики " Перлини народної мови" та учнівський блог з вивчення теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гаврюк Людмила Петрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури


Навчальний заклад

СЗШ № 8

Місто\село, район, область

м. Орджонікідзе Дніпропетровської обл.

Контактні дані

Luyda712@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Орджонікідзе Дніпропетровської області

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери