Портфоліо Шевченко Ольги з теми "Органи чуття людини. Зір"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Органи чуття людини. Зір.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет – природознавство. Міжпредметний звязок: основи здоров’я, фізична культура.
Вік учнів, клас
3 клас, 8-9 років.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
В цьому проекті учні молодих класів досліджують один з органів чуття людини, а саме - зір. Учні виконують різноманітні завдання, проекти, проводять досліди, вони читають та аналізують різноманітну інформацію про зір та його важливість.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учитель ставить перед дітьми проблемну ситуацію за допомогою вступної презентації для проведення мозкової атаки, з'ясовує попередні знання учнів за допомогою діаграми оцінювання та З-Х-Д таблиці. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої вікі-сторінки і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Цей документ допомагає вчителю прослідковувати, як саме іде процес навчання учнів. Постійне звернення до З-Х-Д таблиці дозволяє вчителю слідкувати за прогресом отриманих знань та потреби учнів у додаткових інструкціях. Оскільки це груповий проект, то учні використовують форми для самоспрямування, вони не оцінюються, але допомагають визначити вчителю частку виконаної роботи кожним учнем окремо. Коли проекти учнів будуть завершені, вони демонструють свої роботи і дають відповіді на тематичні питання.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- До початку вивчення теми
Підготувати брошуру для використання учнями під час роботи над проектом. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.
- Дослідження:
Важливість зору. (відповідаючи на питання) Яке місце посідає зір в нашому житті? Чи всім однаково потрібен зір? Експерементальне підтвердження «Одне око гарно, а два краще!» Поставити учням Ключове запитання – «Як ми сприймаємо світ?» Попросить учнів об’єднатися у пари та поміркувати над цим запитанням. Дайте можливість висловитись кожній групі. Зверніться до вступної презентації вчителя, щоб з'ясувати початкові знання учнів, запропонуйте їм попрацювати з З-Х-Д таблицею. Поставте Тематичне питання «Навіщо людині два ока?». Учні розподіляють ролі у групі та звітують вчителю. Дома складають план роботи над проектом, уточнюють і обмірковують його спільно за допомогою он-лайн ресурсів, готовий план здають вчителю. Починають роботу над проектом. Ставлять досліди під контролем вчителя. Результати дослідження оформляють за відповідним шаблоном на Вікі. Проінструктуйте дітей з безпечної роботи за комп’ютером. Спілкуючись за допомогою он-лайн ресурсів співставляють власні висновки, координують дії по створенню сайту. Починають роботу над вікі-сайтом. Для сомооцінки і відслідковування виконаної роботи користуються формами оцінювання для вікі-сайту та контрольним списком. Вчитель слідкує за відмітками контрольного списку та за потреби координує дії учнів, а також робить власні відмітки у такій формі. Перегляньте форму для самоспрямування, щоб звернути увагу на рівноправність виконуваної роботи з точки зору самооцінки. Завершіть вивчення теми, звернувшись знову до Ключового запитання «Як ми сприймаємо світ?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання під час представлення сайту, демонстрації блогу та захисті роботи. Надайте їм свої коментарі до їх записів. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на це запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.
- Для з’ясування навчальних потреб учнів та їх базових знань необхідно:
1)скористатися вступною презентацією, що містить постановку конкретної проблемної ситуації, список основних питань.
2)використати таблицею З-Х-Д.
- Опрацьовуючи вступну презентацію, перед учнями ставиться проблемна ситуація, яка підштовхує їх до міркувань та висунення гіпотез. А включення З-Х-Д таблиці, дозволяє з’ясувати навчальні потреби і основи – знання- для їх досягнення.
- Використання Internet
- Для роботи над творчими ідеями.
- Для пошуку інформації.
- Для роботи над спільними документами.
- Для ведення щоденника спостережень.
- Для ефективного спілкування.
Оцінювання комп'ютерних робіт відбувається за допомогою форми оцінювання вікі-сайту. Дозвольте учням самостійно обирати способи та інструменти для створення та презентування продуктів навчальної діяльності, необов'язково це має бути вікі-сайт, можливо це буде блок чи просто презентація. Також диференціація навчання здійснюється за можливості розподілу ролей, учень сам обере, що йому до вподоби - конструювати прилад для досліду, фотаграфувати чи оформляти вікі-сайт. Для оцінення самоспрямованості учнів скористайтесь відповідною формою. Фасилітація навчального процесу здійснбватиметься за допомогою публікації, яка містить зацікавлюючу інформацію та загальний план роботи над проектом, що може стати у нагоді не лише дітям, але й їх батькам.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Шевченко Ольга Вікторівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатики, математики
Навчальний заклад
Спеціалізована школа №61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій.
Місто\село, район, область
Місто Київ
Шевченківський район
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
22 - 27 квітня 2013 року
Місце проведення тренінгу
Ліцей №157
Тренери
Шевчук Лариса Петрівна
Скрипка Анна Володимирівна
Давиденко Олена Павлівна