Портфоліо Стешиної Світлани Юріївни з теми "Дитячий фольклор"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:01, 26 квітня 2013, створена Svetlana Steshina (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дитячий фольклор

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Література ( інтегрований курс). Російська мова

Вік учнів, клас

11 років, 5 клас

Стислий опис проекту

Проект проводиться в рамках навчальної програми в 5 класі і розрахований на 12 годин. Проектна діяльність виконується по ходу вивчення теми « УНТ» і є підсумковою в її вивченні, будучи самостійною роботою учнів. Даний проект допомагає учням систематизувати отримані знання. У ході роботи над проектом учні роблять самостійні узагальнення і висновки, проводячи певні спостереження. Робота над проектом ведеться як на уроках літератури, так і в позаурочний час.

План вивчення теми

Оцінювання

На початковому етапі роботи над проектом з учнями проводиться анкетування ( знання комп’ютерних програм), тестування( початкові знання за темою), мозкова атака після знайомства з презентацією учителя, обговорення основних питань проекту, які виникають . Проводиться робота з таблицею «З-Х-Д» Впродовж роботи над проектом проводяться анкетування, опитування, консультації.Учні і учитель роблять нотатки, записи,ведуть щоденник роботи над проектом. Учні поводять самоперевірку і взаємоперевірку хода роботи. Наприкінці роботи над проектом учні демонстують і захищають створені групами презентації, обговорюють їх. Презентують індівідуальні творчі роботи:твори, буклети, сторінки в книгу, обкладинка до книги. На цьому етапі роботи проводиться самооцінювання та взаємооцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

При вивченні теми учні ведуть дослідження за трьома напрямками: 1. «Типи фольклорних казок та їх ознаки», 2. « Побудова загадок», 3. « Чим приказка відрізняється від прислів’я”. Проводячи дослідження,учні використовують попередні знання, вміння та навички: знання деяких текстів народного фольклору, можуть відрізняти жанри УНТ, мають елементарні навички робои на ПК і в Interneti. Вступна презентація учителя не тільки поділяє учнів на групи ( за рівнями навчання), але ставить перед наим цілі, надає термінологичну допомогу, надає плани роботи кожній групі. Для виконання проекту учні в Інтернеті знаходять теоретичний матеріал за темою своєї презентації, тематичні ілюстрації, фото, терміни.

Презенацію « Русские народные сказки» учні можуть використовувати , як приклад для створення власних робіт, подивившись на консультації або на сторінці в Інтернеті у вчителя. Буклет можна використовувати і як примірник теоретичних знань ( пам’ятка), і як яскраву листівку творчих  завдань.

Оцінювання учнівських робіт проходить кілька етапів  : презентація творчих робіт, самооцінювання ( критерії надає учитель), взаємооцінювання ( критерії надає учитель). Оцінюється робота в групі (результат), надається оцінка кожного учасника роботи групи, оцінюються індивідуальні творчі роботи . Оцінювання проводиться за допомогою таблиці-анкети і шляхом обговорення результатів. Диференціація в ході вивчення теми здійснюється таким чином : учні , що мають проблеми у навчанні, отримують додатковий час для виконання окремих завдань,получають більш уточнені цілі для роботи над проектом, модифіковані завдання, об’єднуються в групи ,отримуючи більш спрощені завдання (тема групи « Як «будуються» загадки»), їм відводиться більше часу на виконання завдань, адаптованих до їх потреб. Так учні отримують постійну підтримку і допомогу учителя іі учнів-консультантів. Збільшується кількість консультацій, постійний контроль учителя. Проводяться усні опитування, тестування для середнього та початкового рівнів. Обдаровані учні отримують додаткові завдання до роботи над проектом ( створення буклета, сторінки книги,обкладинки книги) , проводять самостійні дослідження, роблять незалежне самостійне вивчення теми,отримують більш складні завдання для поглибленого вивчення теми ( тема групи « Фольклорні казки, їх типи,ознаки»). Такі учні проводять самоперевірку та взаємоперевірку робіт за інструкцією учителя, аналізують хід свого проекту, синтезують терміни в єдину тему. Наприкінці проекту успішно виконують самооцінювання та взаємооцінюванняу своїх робіт ( інстукції надає учитель)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Стешина

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

Макіївська ЗШ І-ІІІ ступенів № 50

Місто\село, район, область

місто Макіївка, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04-06.04.2013

Місце проведення тренінгу

Макіївська ЗШ І-ІІІ ступенів № 50

Тренери

Прилуцька Наталія Василівна