Портфоліо Ільїча Євгена Володимировича за проектом "Залежний чи незалежний?" (7 клас)

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:11, 26 квітня 2013, створена Jenya.neo (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Залежний чи незалежний?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, фізика, інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з математики для учнів 7 класу з курсу алгебри за темою: «Функції». Основні види діяльності учнів: робота в групах – дослідження різноманітності подання функцій, виявлення понять «залежність» та «незалежність» в інших предметних дисциплінах (фізика) Продукт діяльності учнів – створення публікацій, блогу чи сайту за означеною тематикою відповідно до проекту. На початку роботи над проектом з’ясовуємо навчальні знання та потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу «Знаємо – Хочемо дізнатися - Дізналися». Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя. Потім відбувається об’єднання за групами (3 групи). Для успішної роботи над проектом «Залежний чи незалежний?» вчитель ознайомлює учнів з правильним використовуванням інформаційних джерел, з законом про авторські права. Наступним етапом роботи для пошуку відповіді на ключове питання проводиться мозковий штурм серед трьох груп учнів методом каруселі , що дає змогу виокремити найкращі ідеї, що висовують кожна згруп. Таким чином проводиться формуюче оцінювання. За результатами мозкового штурму кожна група перевіряє дві свої найкращі гіпотези, підтверджуючи або спростовуючи їх,використовуючи при цьому ресурси Інтернету. Результати дослідження група викладає у блозі.

План вивчення теми (вставити файл)

---план вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Цілі вчителя:

- Систематизувати знання учнів про елементарні функції, способи їх задання, основні властивості; вміння та навичкі будувати їх графіки.

- Перевірити вміння застосовувати знання практично в нестандартних ситуаціях.

- Розвивати в учнів комунікативні здібності, прагнення до самовдосконалення, зацікавленість у вивченні предмета.

Учні мають навчитися:

- Співпрацювати в малих групах;

- Планувати роботу групи;

- Користуватися друкованими ресурсами для накопичення інформації;

- Проводити пошук у мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів;

- Синтезувати дані з різних джерел.

В ході поекту учні навчаться:

Наводити приклади: функціональних залежностей; лінійних функцій.

Пояснювати поняття: область визначення функції; область значень функції; графік функції.

Формулювати означення понять: функція; лінійна функція.

Називати і характеризувати способи задання функції.

Описувати побудову графіка функції, заданої таблично або аналітично.

Розв’язувати вправи, що передбачають: знаходження області визначення функції; знаходження значення функції за даним значенням аргументу; побудову графіка лінійної функції; з’ясування окремих характеристик функції за її графіком (додатні значення, від’ємні значення, нулі).

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів. Впродовж виконання проекту учні використовують таблицю «З-Х-Д». Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Необхідно буде оцінити учнівські твори та презентації, виступи учнів на захист своеї публікації чи презентації. Оцінювання здійснюється самими учнями (самооцінювання, взаємооцінювання) та вчителем. Можливе залучення батьків. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.

Форма оцінювання блогу

---самооцінювання

---авторське право

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку проекту вчитель презентує перед учнями буклет, в якому є пояснення стосовно того, що таке метод проектів.

Public001.jpgPublic002.jpg

Перед початком роботи над проектом «Залежний чи незалежний?» вчитель готує дидактичні матеріали, а саме вхідне оцінювання (таблиця «Знаю – Хочу Дізнатися – Дізнався»). У ході роботи над проектом учні дізнаються, як фундаментальне поняття функції відображається в нашому житті, . На початку роботи над проектом з’ясовуємо навчальні знання та потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу «Знаємо – Хочемо дізнатися - Дізналися». Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя. Потім відбувається розподіл за групами (3 групи). Для успішної роботи над проектом «Залежний чи незалежний?» вчитель ознайомлює учнів з правильним використовуванням інформаційних джерел, з законом про авторські права. Наступним етапом роботи для пошуку відповіді на ключове питання проводиться мозковий штурм серед трьох груп учнів методом каруселі , що дає змогу виокремити найкращі ідеї, що висовують кожна з груп. Таким чином проводиться формуюче оцінювання. За результатами мозкового штурму кожна група перевіряє дві свої найкращі гіпотези, підтверджуючи або спростовуючи їх,використовуючи при цьому ресурси інтернету. Результати дослідження група викладає у онлайн-презентації, шаблон якої заздалегідь викладений вчителем.

---результати тесту

---учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ільїч Євген Володимирович

Фах, навчальний предмет

Викладач математики, вчитель основ інформатики

Навчальний заклад

Криворізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №107 з поглибленим вивченням англійської мови

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Саксаганський район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22-27 квітня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (ДОІППО)

Тренери