Користувач:Tania.Tsatsurina

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:27, 25 квітня 2013, створена Tania.Tsatsurina (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" в м. Мелітополь у МДПУ ім. Б. Хмельницького

Портфоліо проекту

Назва навчальної теми

Ми – за чисте повітря!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: природознавство. Другорядний предмет: інформатика.

Вік учнів, клас

3 клас, 9 – 10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з природознавства з теми «Повітря» для 3 класу. У проекті учні об’єднуються у 3 групи та визначають, що робить повітря чистішим, що вплинуло на збереження чистого повітря. Результатом роботи груп є презентація, яка демонструється іншим групам класу, щоб всі учні класу оволоділи інформацією у повному обсязі, посаджене найкорисніше дерево на шкільній земельній ділянці та внесок кімнатних рослин у класній кімнаті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х-Д таблицю, в якій показують свої попередні знання про повітря та її властивості. До початку роботи учнів над створенням презентацій вчитель знайомить їх з формою та критеріями оцінювання презентацій, за якими будуть оцінюватися їх роботи. Ця форма виступає також інструкцією до наповнення презентації. Ці форми також будуть використані учнями для оцінювання презентацій інших груп. Після того, як учні ознайомляться із презентаціями про збереження повітря, вчитель пропонує їм відповісти на питання опитувальника, який допоможе вчителю зрозуміти наскільки учні усвідомили взаємозв’язки між властивостями повітря та їі збереження у природі.

Таблиця З-Х-Д

Форма оцінювання учнівської роботи

Форма оцінювання проекту

Вивчення навчальних потреб учнів

Вивчення навчальних потреб учнів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку роботи над проектом вчитель просить фахівця з інформатики познайомити учнів з правилами безпечного користування Інтернетом. Вчитель з інформатики проводить додаткові заняття, щоб обговорити правила роботи у групах та питання безпечного користування Інтернетом.

День перший. На початку роботи над проектом з метою виявлення навчальних потреб учнів вчитель демонструє їм вступну презентацію з метою організації дискусії за проблемою проекту. Учні розуміють, що вони не можуть відразу вирішити поставлену проблему. Тому що у них недостатньо знань. У цьому випадку вчитель пропонує заповнити таблицю З-Х-Д, в якій учні відображають свої знання про повітря. В ній учні мають відобразити свої знання про повітря. Потім складають план дій щодо розв’язання проблеми про повітря. Учні об’єднуються у групи та обговорюють, що їм треба дізнатися, досліджуючи проблему, як зберегти чисте повітря. Далі учні обговорюють проблему та складають план вивчення збереження чистого повітря. Учні розподіляють обов’язки у групах. Вони розбиваються на три групи: Перша група досліджує «Яке дерево є найкориснішим?» Визначають, чому саме це дерево є найкориснішим. Як саме це дерево збереже чисте повітря. Шукають топ-5 найкращих дерев. Друга група досліджує «Як впливає чисте повітря на наше здоров’я? ». Визначають,забруднення повітря та шляхи вирішення проблеми. Третя група досліджує «Яка кімнатна рослина є найкориснішою?» Визначають, як кімнатні рослини роблять повітря чистішим. Шукають топ-5 найкращих кімнатних рослин. Після цього, учні переходять до власного самостійного пошуку інформації з Інтернету,енциклопедій та інших ресурсів. Спираючись на індивідуальне завдання кожного учня у групі.

Презентація основних ідей проекту

День другий. День починається із нагадування правил безпеки в Інтернеті. Вчитель пропонує учням працювати в Інтернеті з метою знаходження необхідної для кожного інформації за темою. Але перед цим вчитель нагадує, що не кожному сайту можна довіряти і тому пропонує оцінити веб-ресурси за спеціальною формою. Тому, що не на всіх сайтах інформація є достовірною. Після цього учні обговорюють, яку інформацію вони знайшли.

Критичне оцінювання сторінок Інтернету

День третій. Коли учні зібрали всю необхідну інформацію про збереження чистого повітря. Вчитель повідомляє, за якою формою він буде оцінювати учнів. Вчитель пропонує зробити презентацію кожної групи, що до вивчення їхнього проекту. Показує учня шаблон презентації, на яку вони будуть спиратися. Повідомляє учнів, за якими критеріями він буде оцінювати презентацію.

Оцінювання презентації

Шаблон презентації

День четвертий. Учні оформлюють свої дослідження за допомоги презентації. Обговорюють свої дослідження на конференції з іншими учнями та оцінюють інші групи.

Приклад учнівської презентації

День п’ятий. Після проведеного диспуту учні роблять висновок, робить повітря чистішим − рослини. Учні розуміють, що потрібно берегти повітря. Учні усвідомлюють, що без їжі людина може прожити кілька тижнів,без води проживе кілька днів, а без повітря – лише кілька хвилин. Діти заповнюють останню колонку З-Х-Д таблиці відповідають на запитання опитувальника. Вчитель виставляє оцінки в журнал.

Опитувальник

Фасилітація

День шостий. На основі отриманих знань що потрібно зробити, щоб було чисте повітря. Вчитель разом з учнями садить на шкільній ділянки найкорисніше дерево (яке визначила перша група) та деякі учні принесли у клас найкорисніші кімнатні рослини (які дослідила 3 група). Обдаровані діти пишуть переконливого листа директору школи на збирання коштів − купівлі фільтра для очищення повітря.

Інші документи

Дозвіл 1

Дозвіл 2

Список використаних джерел

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Цацуріна

Фах, навчальний предмет

Початкова освіта.

Тренінг за програмою Intel. Навчання для майбутнього

Навчальний заклад

Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Богдана Хмельницького

Місто\село, район, область

м. Мелітополь

Запорізька область

Контактні дані

tania.tsatsurina на @gmail крапка com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18 лютого – 22 лютого 2013 р.

Місце проведення тренінгу

м.Мелітополь

Тренери

Шкільова Ганна Михайлівна