Портфоліо Єфімової Олени з теми "Найдорожчий скарб у світі"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:43, 24 квітня 2013, створена Олена Єфімова (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Найдорожчий скарб у світі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – природознавство. Тема «Охорона природи на Землі»,в Держстандарті розділ « Охорона і збереження природи». навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: українська мова, читання, суспільствознавство, основи здоров’я.

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

4 клас. «Охорона природи на Землі». Робота в групах, виконання індивідуальних завдань, проведення дослідів учнями, створення учнями презентацій та буклетів за темою.

План проекту

План вивчення теми (вставити файл)

Під час роботи в проекті учні вчаться оперувати уже знайомою інформацією у нових умовах, висувати власні гіпотези та відстоювати їх, робити висновки на підставі власних досліджень. При підготовці і створенні презентації та буклетів учні навчаються коротко формулювати свою думку, стисло і чітко відбирати переконливі факти для демонстрування думок та ідей, добирати відповідні ілюстрації, вчаться порівнювати, аналізувати, співставляти цифри, факти. При створенні публікації та презентації школярі набувають вмінь аргументовано доводити власну думку, ефективно спілкуватися з іншими школярами. Оволодівають навичками посилатися на використані джерела інформації.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання і мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник та таблицю «ЗХД», що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми. В процесі перегляду вступної презентації учні виконують завдання «Пірамідка», яке дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів з екологічних питань та складають асоціативний кущ на класній дошці. В рамках проекту учні створюють інформаційний бюлетень на тему проекту, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список для бюлетеня. Під час роботи над проектом учні обговорюють проведені дослідження, обмінюються знаннями та власними думками ,проводять оцінювання робіт товаришів та самооцінювання , пропонують власні способи вирішення проблемних питань . Наприкінці проекту відбувається оцінювання створених презентацій та буклетів, оцінювання виконання групового завдання, обговорення отриманих результатів та запропонованих ідей . Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити , чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника.

Використання організаційних діаграм для оцінювання навчальних потреб учнів

Оцінювання в проектному навчанні

Форми оцінювання

Приклад ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку вивчення теми вчитель: • повідомляє батьків про старт проекту, пояснює зміст проекту та залучає їх до участі в дитячому проекті; • готує таблицю «Забруднення навколишнього середовища»; • готує вступну презентацію; • готує попередній опитувальник для учнів; • допомагає учням сформувати 3 групи, кожна група отримує своє завдання. 1 група «Слідопити» з’ясовує «Чи достатньо бережуть свою Землю люди?» 2 група «Друзі природи» з’ясовує питання «Якими діями можна зберегти природу?» 3 група «Науковці-дослідники» проводить досліди щодо впливу продуктів згорання на чистоту повітря та скільки часу потрібно для того, щоб розклалися покинуті в лісі пластиковий пакет, скляна пляшка, газета, шкірка від банану чи качанчик від яблука, використана батарейка (який термін розпаду різних речовин)? Протягом першого тижня учні ознайомлюються з темою, заповнюють схему З-Х-Д, обговорюють питання, консультуються із учителем, переглядають створену вчителем презентацію, для попереднього оцінювання учні виконують вправу "Піраміда"; заповнюють опитувальник; в якості домашнього завдання учні отримують питання, для відповіді на які виконують пошук в мережі Інтернет;переглядають друковані матеріали,працюють в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, планують свою роботу. Протягом другого тижня учні разом з учителем аналізують таблиці, які заповнювали протягом тижня вдома і роблять висновки, даючи відповідь на питання: • Що наносить шкоди природі? • Чи достатньо бережуть свою Землю люди? • Що потрібно робити, щоб зберегти здоров’я Землі? • Що таке «екологічна катастрофа»?; продовжують працювати з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернету, відбирають необхідний матеріал; проводять досліди, обговорюють власні думки та результати; починають роботу над створенням колективної (по групах) презентації проекту т а індивідуальних буклетів; формулюють висновки по експерименту зі зразками побутових відходів та дослідів щодо впливу продуктів згорання на чистоту повітря. Протягом третього тижня учні завершують роботу над презентацією та буклетами; здійснюють взаємооцінювання за допомогою форми зворотнього зв′язку; демонструють та обговорюють презентації в парах та малих групах; вносять зміни з урахуванням порад однокласників; завершують роботу над презентаціями; оцінюють їх за формою оцінювання презентацій; завершують роботу над буклетами; заповнюють вихідний опитувальник; працюють з таблицею "ЗХД"; заповнюють форму ЩО Я РОБИВ в проекті; учитель з учнями організовують в класі захист проектів, запрошують на захід батьків. Презентація вчителя

Презентація учня

Метод проектів

Планування публікації

Публікація учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Єфімова

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.. №35 Вінницької міської ради»

Місто\село, район, область

м.Вінниця

Контактні дані

Fima2186@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03.2013 – 10.04.2013

Місце проведення тренінгу

Заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.. №35 Вінницької міської ради»

Тренери

Стромило Іван Миколайович