Портфоліо з теми "Майбутній вигляд планети Земля" (6 клас)
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Мої файли
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Майбутній вигляд планети Земля (Навчальна тема: Літосфера, літосферні плити, їх рух).
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Вік учнів, клас
12-13 років, 6 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект має назву «Майбутній вигляд планети Земля», є матеріалом 6-го класу, тема: Літосфера, що включає такі підтеми, як внутрішня будова землі, літосферні плити, внутрішні та зовнішні процеси, що впливають на зміну земної кори та форми рельєфу. Основними видами діяльності учнів в рамках даного проекту є пошук і систематизація інформації з теми, робота у групах (складання моделі планети майбутнього, розробка презентації), індивідуальна (відповіді на тестові, контрольні запитання). Кінцевим продуктом діяльності учнів є засвоєні на високому рівні знання з даної теми, розроблені презентації та покращення взаємовідносин між учнями класу.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку оцінювання ми використовували мозковий штурм з метою визначення напрямку нашого дослідження та виконання практичної роботи. Після показу вступної презентації вчителя проводиться актуалізація знань учнів та первинна оцінказнань учнів з теми та можливий розвиток дій учнів. Також в нагоді стане буклет з даної теми, який наголошує на ключових моментах, що розглядаються в даній темі. Вступне анкетування учнів з теми "форми нашої планети" виявляє у учнів рівень знань до вивчення теми. Крім цього учні заповнюють стовпчики таблиці ЗХД, яка є чудовим засобом самооцінювання та встановлення мети навчання учнями. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, в процесі цього вони обговорюються критерії оцінювання їхньої проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють форми само оцінювання, за допомогою яких оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Протягом всього проекту учні заповнюють спеціальні картки самооцнювання, завдяки чому можуть спостерігати та контролювати процесс свого навчання та рівень своїх досягнень. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контроль списки та підказки для спрямування як самостійності учнів, так і їхньому вмінню працювати в групах.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
При вивченні теми «Літосфера, рух літосферних плит» учні будуть досліджувати процеси, що зумовлюють рух літосферних плит, результат такого руху та прогнозувати майбутнє. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою перегляду учительської презентації і заповнення таблиць ЗХД. Вступна презентація допоможе учням усвідомити зв’язок даної теми з попередніми темами курсу і з довколишнім світом, а саме із процесами, що відбуваються в реальному світі. Таблиці ЗХД допоможуть учням читко визначити, що вони вже точно знають, і що вони хотіли б дізнатися. Ця ж інформація стане у нагоді й вчителю. В своїй проектній діяльності учні виконують пошук інформації в інтернеті, що стосується теми занять, після того, як вони знаходять те що їх цікавило, вони здійснюють оцінку знайдених веб-ресурсів на степінь достовірності інформації та відсутності плагіату. Оцінка достовірності та дотримання законів про авторське право проводиться за допомогою спеціальних оціночних форм. Приклад учнівської роботи, створеної вчителем, учні можуть використовувати, як зразок оформлення презентації та зрозуміти ті ключові моменти, на які треба звернути увагу в своїй роботі. учнівські роботи будуть оцінюватися як за допомогою формуючого оцінювання, аби прослідкувати тенденцію зросту прогресу в роботі учнів, так і безпосередньо за критеріями оцінювання учнівських робіт, до яких входять: відповідність тематиці завдання, глибина та вичерпність розкриття теми, оформлення роботи та якість презентації результату діяльності. Протягом виконання учнями проектного завдання вчитель, залежно від рівня підготовленості учня, може змінювати, корегувати вимоги завдань з метою полегшення рівня складності завдань, якщо учень не в змозі його виконати, або ускладнення шляхом додавання додаткових завдань. Протягом всього проекту учні будуть отримувати допомогу від вчителя та инших творчих груп, аби поліпшити якість їх робіт та розглянути нові свіжі ідеї
Мої файли
Відомості про автора
Прізвище, ім'я, побатькові
Алєка Ігор Андрійович
Фах, навчальний предмет
Викладач математик та вчитель інформатики, інформатика.
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №67.
Місто\село, район, область
Інгулецький райнон, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
e-mail: Aleka.Igor@gmail.com; Alekaaaa_Igorb@mail.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
08-13 квітня 2013 року.
Місце проведення тренінгу
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (ДОІППО).
Тренери
Грекова Вікторія Сергіївна,
Харлаш Людмила Михайлівна,
Харченко Наталія Ігорівна.