Портфоліо на тему:" Теплові двигуни та екологічні проблеми їх використання"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:27, 12 квітня 2013, створена Levchuk69 (обговореннявнесок) (Відомості про автора)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

ТЕПЛОВІ ДВИГУНИ ТА ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

ФІЗИКА

Вік учнів, клас

15-16 РОКІВ, 10 КЛАС

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований для учнів 10 класу, відповідає темі з програми по фізиці «Основи термодинаміки». Під час виконання цього проекту учні повинні розглянути основні принципи дії теплових двигунів, вивчити історію виникнення теплових машин (здійснюють пошук інформації у довідниках, підручниках, мережі Інтернет), розглянути принцип дії сучасних теплових машин та їх вплив на навколишнє середовище, а також використання альтернативних джерел енергії. Учні повинні будуть визначити доцільність використання екологічно-чистих джерел енергії. Кінцевим продуктом діяльності має бути мультимедійна презентація, що буде комплексною роботою всіх груп, за темою проекту.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Система оцінювання складається із ресурсів за допомогою яких, протягом виконання проекту, будуть визначені навчальні потреби учнів, встановлені навчальні цілі, відслідковуватися результати навчання учнів, буде створюватися зворотній зв'язок та оцінюватися мислення учасників проекту. На першому уроці проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Інструментами організації оцінювання буде форма З-Х-Д та організаційна діаграма, які учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. Проводиться розподіл учнів на групи для пошуку відповідей на проблемні питання. Визначаються критерії оцінювання проектної діяльності учнів. Під час роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні запитання, заповнюють листи для оцінки та самооцінки. Також діти виконують тестування для оцінки отриманих знань з відповідної теми програми. Вчитель проводить оцінювання вміння дітей обирати необхідні веб-ресурси. Для кожної групи створюється блог рефлексії. За допомогою Форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку роботи над проектом, а форми оцінювання використовуються під час роботи над проектом. Контрольні списки також використовуються під час консультацій. Під час консультацій використовуються підказки для спрямування самостійної діяльності учнів у проекті. Після роботи над проектом проводиться науково-практична учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності. Під час конференції проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Фасілітативна складова оцінювання впроваджується через створення блогів для кожної групи учнів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 тиждень. До початку проекту взяти дозвіл батьків на роботу в мережі Інтернет. Учні знайомляться з темою проекту під час перегляду презентації вчителя. В ході перегляду вони повинні заповнювати форми для вхідного оцінювання навчальних потреб. Результати оцінювання використовуються для формулювання питань, що цікавлять учнів. На цьому етапі також повідомляються проблемні запитання проекту. Учні ділять на 4 групи за власним бажанням або за результатами вхідного оцінювання. В кожній групі складається план проектної діяльності та розподіляються ролі, що виконують різні члени групи. Учні здійснюють пошук необхідної інформації (в мережі Інтернет, в спеціальних програмових засобах). Учитель надає критерії оцінювання інформації з Інтернету. Учні оцінюють знайдену інформацію та, у разу використання, роблять послання на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються у блогах груп, що створені для розміщення проміжних результатів. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогів. В яких організовується співробітництво в середині окремою групи, з іншими однокласниками, з експертами. В блогах виконуються завдання на перевірку отриманих знань з теми. Форма З-Х-Д. Організаційна діаграма. 2 тиждень. Учні заповнюють форми для само оцінювання та взаємооцінювання. Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Кожна група презентує свою роботу на підсумковій науково-практичній конференції, роблячи презентацію для всього класу. Відбувається рефлексія. Оцінювання навчальних досягнень учнів, рівня розвитку навиків мислення високого рівня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

ЛЕВЧУК МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

Фах, навчальний предмет

ВИКЛАЧ. ФІЗИК

Навчальний заклад

МАКІЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1 ІЗ ЗШ ІІ СТУПЕНЯ № 61

Місто\село, район, область

МІСТО МАКІЇВКА ОБЛАСТЬ ДОНЕЦЬКА

Контактні дані

levchuc69@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери