Портфоліо проекту "Чи можна Євразію назвати материком контрастів?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:51, 5 квітня 2013, створена Novmetod (обговореннявнесок) (Оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Євразія

Основний та другорядні навчальні предмети

Географія, біологія, історія

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект для учнів 7 класу з географії материків та океанів, розділ ІІ, тема № 6 Євразія (18 год.).

Під час роботи над проектом «Чи можна Євразію назвати материком контрастів?» учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується материка, порівняють природу Євразії з іншими материками та пояснять причини її різноманітності.

Об’єднавшись у 3 групи, учнями буде створено мультимедійну презентацію "Чому природа Євразїі різноманітна", учнівський блог «Чим Євразія відрізняється від інших материків», публікацію "Хто живе на материку".

По закінченню проекту відбудеться тестування за темою «Євразія»

План вивчення теми

план проекту

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всієї навчальної теми для розвитку в учнів навичок 21 століття при розробці власних проектів та моніторингу навчання. На початку проекту проводиться мозковий штурм вхідне опитування та заповнення таблиці ЗХД для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, визначити навчальні потреби учнів для подальшого планування своєї діяльності і обговорення на індивідуальних і групових консультаціях.

Впродовж роботи над проектом учні керуються методичними вимогами щодо створення та планування публікацій, використовують форму оцінювання блогу та форму оцінювання комп’ютерних робіт для того, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.

Оцінювання вчителем здійснюється щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Це дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.

Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію проектів. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання – Чи можна Євразію назвати материком контрастів та презентують свій блог.

вхідне опитування

таблиці ЗХД

методичні вимоги

форма оцінювання блогу

форма оцінювання комп’ютерних робіт

учнівський блог

Діяльність учнів та вчителя

Публікація для вчителів

Polyakova14.jpg Polyakova141.jpg

Вчитель проводить мозковий штурм, пропонує кожному заповнити таблицю З-Х-Д для того, щоб учні оцінили свої знання, усвідомили перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які отримали.

Для зацікавлення вчитель знайомить учнів з презентацією Проекту «Чи можна Євразію назвати материком контрастів?». Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з додатковою інформацією про материк (відповідно до навчального плану цієї теми). Працюючи в Інтернеті можна скористатися такими ресурсами http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%96%D1%8F

https://www.google.com.ua/search=%D1%94%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%96%D1%8F&hl=ru&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=doUjUbiiFuGq4AT184CQAw&sqi=2&ved=0CDkQsAQ&biw=1920&bih=979

http:// geoswit.ucoz.ru/index/0-206

http://uasol.com/index.php?aid=1220

Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися.

Після визначення результатів вхідного тестування, відбувається поділ на групи. Учитель об’єднує учнів в 3 групи. Кожна група обирає тематичне питання, над яким буде працювати. На початку роботи над проектом вчитель ставить проблемне питання «Якими web-ресурсами слід користуватися?»

Кожен учень виконує вправу щодо оцінювання сайту за Формою оцінювання сайту. Виконання цієї вправи дасть можливість учням навчитися більш критично ставитися до будь-якої інформації, перевіряти її на достовірність, серйозно підходити до використання web-ресурсу.

Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями, учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі, користуються Контрольним списком планування проекту.

При виконанні завдань кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів Формою оцінювання вміння аргументувати та Формою оцінювання вміння аналізувати. Це дасть можливість протягом усієї роботи над проектом учням проводити самооцінку своєї діяльності.

Перша група працює з питанням «Чим Євразія відрізняється від інших материків?», знаходять факти, які б підтвердили унікальність материка. Для цього учням потрібно використати матеріали підручника, web- ресурсів (запропонованих вчителем) та скласти добірку унікальних фактів про материк.

Виконуючи це завдання учні створюють блог «Чим Євразія відрізняється від інших материків?» Вчитель знайомить учнів з прикладами блогів, з Інструкцією їх створення. Результат роботи групи – блог, в якому буде відображено зміст дослідження, результати та висновки учнів.

Друга група працює з питанням «Чому природа Євразії різноманітна?». Учням потрібно проаналізувати інформацію та встановити причинно-наслідкові зв’язки між компонентами природи. Результатом роботи групи буде мультимедійна презентація. В презентації коротко представлять результати свого дослідження. Для допомоги при створенні презентації запропонувати учням скористатися Формою оцінювання комп’ютерних робіт.

Третя група працює з питанням «Хто живе на материку?». Учні познайомляться з населенням та політичною картою Євразії. Результатом роботи групи є публікація Впродовж роботи над проектом учні ведуть форму оцінювання, що допоможе кожному чітко спрямовувати свою навчальну діяльність та оцінювати її.

Після того як кожна група презентує результати своєї роботи провести підсумкове оцінювання знань з теми «Євразія». Завершить вивчення теми обговорення відповідей на ключове питання «Чи можна Євразію назвати материком контрастів?».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Полякова Марія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

методист, географ, викладач

Навчальний заклад

методичний кабінет управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровська область

Контактні дані

e-mail:novmetod@gmail.com

тел.0569378465

Відомості про тренінг

Тренінг проводиться в рамках проекту "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

18 - 23 лютого 2013 р.

Місце проведення тренінгу

м. Дніпропетровськ, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Повний день, аудиторія 309

Тренери