Портфоліо вчителя біології Соколовської Лариси Петрівни для учнів 7 класу з біології за темою "Загадковий світ грибів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:34, 1 квітня 2013, створена Davidenko (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Загадковий світ грибів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

географія,українська література,інформатийа

Вік учнів, клас

Учні 12-13 років,7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Назва теми з програми «Представники Царства Гриби». Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть об’єднані у три групи згідно їх побажань та нахилів, виявлених вході попереднього опитування. На деяких уроках буде відведено час для представлення результату діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні проектів кожної групи учнів. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні зможуть:

  • Знайти відповіді на питання які таємниці мають гриби;
  • Знатимуть, де знадобляться їм у житті знання про отруйні та їстівні гриби;
  • Представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, буклету, блогу;
  • Оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію про представників царства гриби ;
  • Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації,надавати пояснення, аргументувати та робити висновки;
  • Відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел про гриби;
  • Застосовувати навички письмового спілкування та збирати дані від численних осіб з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти;
  • Критично та конструктивно відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах;
  • Здійснювати самоспрямування у своїй навчальній діяльності;
  • Розуміти та усвідомлювати роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту).

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використовується запитання впродовж вивчення теми для зясування розуміння учнями Основних запитань за допомогою таблиці ЗХД. а також інших важливих питань з теми.На початку проекту ,для виявлення потреби учнів ,заповнюється дошка запитань з теми,на якій учні пишуть питання,що виникаютьз даної теми. Оцінити вміння дітей оцінювати вебресурси.Під час заповнення презентації,який ведуть учні впродовж вивчення теми,вони мають використовувати форму оцінювання блогу,яка спрямовує їх у навчанні.Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при неохідності .скеровувати їх навчання в потрібному руслі .Запросити учнів використовувати план діяльності для того,щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки ,планування ,впровадження своїх планів. На заключному етапі буде проведена лабораторна робота і підсумкова робота по виявленню знань,здобутих впродовж роботи над проектом. Використання Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання ,організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те ,який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового питання .Впродовж роботи доцільно використовувати Онлайн -опитувальник знань учнів .Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють свій блог.

Діяльність учнів та вчителя

Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного бюлетеню, або вікі. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять.

Тиждень1

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням:

Чи знаєш ти Гриби?

Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді.

Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом.

Оголосіть наступне запитання до проекту:

Які таємниці мають гриби?

Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом.

Почніть проект з презентації проекту.

Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Проводиться мозковий штурм у створених групах та такими питаннями:

Що таке гриби?

Які гриби ми знаємо?

Яку будову має клітина гриба?

Що таке гіфи гриба?

Які гриби є небезпечними для людини?

Які ми знаємо ознаки отруєння грибами?

Які гриби називають паразитичними?

Що таке спора?

Що вивчає наука мікологія?

Що необхідно знати починаючи збирати гриби?

Чим відрізняються пластинчасті гриби від трубчастих?

Роздайте учням Форму оцінювання проектів і проведіть її обговорення. Ця Форма містить огляд очікувань від створеного ними учнівського проекту. Попросіть учнів використовувати Форму, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання.

Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

Тиждень2

Запросіть учнів обговорити нові Тематичні запитання: Чому гриби бувають небезпечними? Чим відрізняються шапкові гриби між собою? Як можна застосувати знання про гриби в житті? Напишіть запитання на аркушах паперу та запропонуйте учням поділитись на групи, відповідно до обраних тем, вони мають дослідити відповіді на Тематичні запитання. Скажіть учням, що вони створюватимуть два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також Тематичне запитання, яке було обговорене першому занятті:

Які таємниці мають гриби?

Кожна група має створити:

• по-перше мультимедійну презентацію про своє дослідження (про тенденції та можливі наслідки, використовуючи математичні інструменти статистичного аналізу ),

• по-друге (на вибір групи):

▪ АБО блог, що містить короткі статті і графіки про можливі ефекти і наслідки тенденції

▪ АБО вікі-сайт про тему, включаючи наслідки та ефекти (Вікі повинно містити дані або графічне представлення даних для підтвердження будь-яких прогнозів.)

Дозвольте учням об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес. Кожна група учнів повинна досліджувати різні теми. Нагадайте учням, щоб вони використовували Тематичне запитання в своїх проектах.

Роздайте учням Контрольний список до презентації для або Контрольний список для інформаційного бюлетеню або вікі в залежності від типу публікації, яку обирає кожна команда. Обговоріть з учнями Контрольні списки і попросіть їх використовувати їх ці списки моніторингу свого прогресу під час роботи

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Приступають до створення блогу та Wiki-сайту.

Тиждень3

Учні завершують своє дослідження, застосовуючи здобуті знання.

Учні закінчують створення мультимедійних презентацій та блогів чи вікі. Нагадайте учням, щоб вони використовували свої контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт.

Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Соколовська


Фах, навчальний предмет

вчитель біології,екології.

Навчальний заклад

Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

смт Софіївка Софіївського району Дніпропетровської області

Контактні дані

Larisasokolovskay на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.11.2012 - 15.11.2012

Місце проведення тренінгу

Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Софіївської райдержадміністрації, Софіївсьеого району.


Тренери

Величко Ніна Федорівна