Проект з фізики "Гаряча вода у ванній"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 00:13, 31 березня 2013, створена Василь Ігнат (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Гаряча вода у ванній

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика,ОБЖ,Інформатика

Вік учнів, клас

15-16 років, 9кл.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні збирають інформацію, проводять дослідження визначаючи витрати енергії на нагрів води, можливі небезпеки використання газових колонок і електричних бойлерів. Це допоможе в майбутньому зробити вибір нагрівника води для ванної (використовувати газову колонку чи електричний бойлер). Під час проекту учні повторюють знання про теплову дію електричного струму, теплота згоряння палива, ККД нагрівника, вимірювання температури води. Результати проекту будуть презентовані батькам учнів.

План вивчення теми (вставити файл)

План

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводиться формуюче оцінювання потреб учня і визначення рівня готовності до впровадження проекту (опитування учнів і закінчення організаційної діаграми). Впродовж роботи над проектом вчителем регулярно проводиться оцінювання на основі спостережень за продуктами їх діяльності, ведеться читання блогу. Наприкінці роботи над проектом здійснюється оцінювання презентацій учнів згідно форми. Враховується думка всіх учасників проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Навчальний проект здійснюється учнями 9 класу (15-16 років) після вивчення теми з фізики «Теплова дія електричного струму». На виховній годині проводиться оцінка професійних нахилів учнів, їх задатків і інтересів. Шляхом консультації з шкільним психологом чи класним керівником визначаємо учнів з вираженими задатками лідера, схильних до практичної роботи, теоретиків, пунктуальних, аналітиків тощо. А уроці фізики вчитель оцінює знання учнів з теми «Теплова дія електричного струму» і робить висновки про готовність учнів до виконання завдань проекту. Вчитель демонструє презентацію проекту, формулює мету і завдання проекту. Методом мозкового штурму вчитель разом з учнями визначає критерії для оцінки ефективності використання нагрівника води. Шляхом підкреслення важливості одних показників і другорядності інших обираються найважливіші показники нагрівників води: безпека, енергетичні витрати. У класі, враховуючи результати бесіди з психологом, формуються 3 групи : «Конструктори», «Енергетики», «Служба безпеки» перед якими ставляться завдання. Перша група використовуючи Інтернет здійснює пошук інформації про різні види нагрівників води, їх конструкції, ціну, адреси магазинів, відгуки споживачів; інформацію узагальнює і систематизує. Друга група проводить дослідження витрат енергії (кВт*год у випадку застосування електричного бойлера і м3 газу у випадку застосування газової колонки) на підігрів 80л води від 150С до 650С і дає оцінку енергоефективності нагрівника, вартості нагрівання води в грн. згідно з діючими тарифами. Третя група виявляє можливі небезпеки пов’язані з використанням різних нагрівників, оцінює степінь небезпеки і розробляє рекомендації з безпечного поводження з приладами. Результати проектної діяльності усіх груп оформляються у презентаціях Power Point «Нагрівники», «Енергія», «Безпека».Захист проектних робіт і їх демонстрація проводяться на батьківських зборах.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Василь Ігнат

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики і інформатики

Навчальний заклад

ЗОШ І-ІІІст. с.Висипівців Зборівського району Тернопільської області

Місто\село, район, область

с.Висипівці, Зборівський район, Тернопільська область

Контактні дані

Ignvsm7@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25-31 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

м.Зборів ЗОШ І-ІІІст. №1

Тренери

Антонів Г.Я., Дрига М.К.