Проект з природознавства "Друзі наші менші"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:23, 30 березня 2013, створена Luba Kirik (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Тварини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство 3 клас

Вік учнів, клас

8 років, 3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Презентація ідей проекту. Учні діляться на групи та збирають матеріал про тварин, де вони живуть, чим харчуються, та їхнє значення для людини. Готують матеріал і оформлюють у текстовому редакторі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи пропонується зясувати наявність попередніх знань про тварин. Пропоную тести для визначення наявності та рівня попередніх знань у вигляді текстового документа(формуюче оцінювання).Учні впродовж усього виконання проекту постійно працюють над таблицею З-Х-Д поступово заповнюють її. Цей документ допоможе відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом зі створення б’юлетню, учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Пропоную учням під час роботи над проектом також використовувати Форма оцінювання ,яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням публікації для того щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями,вони використовують оцінювання бюлетню. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми Самооцінювання таОцінювання групової роботи. Їхній кінцевий продукт буде оцінений за формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

• При вивченні теми пропоную учням дослідити такі проблеми: Яку роль відіграють тварини в житті людини? Які умови проживання тварин? Чим харчуються тварини? У наслідок формулюючого оцінювання учні виберуть проблеми, які їх зацікавлять . Сформулювавши основні питання учнівських робіт запропонувати пошук малюнків,визначень, означень та описів тварин на інтернет ресурсах.Рекомендовані джерела Для узагальнення запропонувати учням створити брошури, презентації врахувавши приклад учнівської роботи. Учнівська робота №1,Учнівська робота №2 Оцінювання учнівських робіт відбувається за допомогою Форми оцінювання бюлетню ,Оцінювання інформаційного бюлетня №2.

o Крок 1. o Вчитель пропонує учням переглянути вступну презентацію до даного проекту, пройти тестуваннятестування для перевірки готовності до проекту і переглянути таблицю Таблиця З-Х-Д №1 , а учні знайомляться із правильними термінами . o Крок 2 o Вчитель пропонує учням інструкцію про Авторське право, а учні за інструкцією шукають запропоновану інформацію та діляться цією інформацією з іншими учнями. o Крок 3. o Вчитель об’єдную учнів у 2 групи для проведення дослідження за інтересами та Результати тесту. Попередньо учні знайомляться з критеріями оцінювання оцінювання інформаційного бюлетню (проекту) та визначають свій рівень творчості за критеріями оцінювання творчості Оцінювання інформаційного бюлетня o Утворюються групи o 1-а група -- збирають матеріал з Інтернету та книг та презентують його, практична обробка матеріалів, експериментальне дослідження o 2-а група - шукають способи застосування на практиці одержаних знань, презентують матеріал за допомогою Текстового редактора Учнівська робота №1та у вигляді буклетів Учнівська робота №2

o Крок 4. o Учитель пропонує загальний план роботи, і при потребі інструкцію по виконанню проекту для групи дослідників . Учитель вчить учнів шукати інформацію в Інтернеті, пропонує їм контрольний список, а учні виконують пошук. Учитель знайомить їх з авторським правом. o Крок 5. o Учитель разом з учнями з Дозволубатьків створює електронні скриньки для обміну інформацією. o Крок 6 o Виконання проекту o 1-а група -розподіляють між собою обов’язки по збору матеріалів, збирають матеріал з Рекомендованих джерелта створюють інформаційний – бюлетень Учнівська робота №2 o 2-а група -розподіляють між собою обов’язки по збору матеріалів, збирають матеріал з Рекомендованих джерелта оформляють свою роботу у текстовому редакторі WordУчнівська робота №1

o Крок 7 o Учні презентують свою роботу усно, демонструючи записи Таблиця З-Х-Д N2 o Для проведення диференціації: o учні можуть обирати, який обсяг матеріалу з цієї області знань вони хотіли б вивчити; o їм дозволено учням обирати і виконувати альтернативні, рівнозначні завдання до тих, які ставить вчитель; o учням пропонують з метою дослідження різних тем працювати індивідуально та в невеликих групах; o учні можуть обирати, чи їм працювати самостійно, чи у групі; o учні об’єднуються в групи в залежності від їх потреб та здібностей.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Люба Кирик

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

ЗОШ І-ІІ ст.с. Ярчівців

Місто\село, район, область

с.Ярчівці Зборівський р-н, Тернопільська обл.

Контактні дані

yarchivzi@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03.-31.03.2013р.

Місце проведення тренінгу

ЗОШ І-ІІІст. №2 м. Зборова

Тренери

Антонів Галина Ярославівна Дрига Мая Константинівна