Портфоліо Гречановська І.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:03, 29 березня 2013, створена Vivat643 (обговореннявнесок) (Відомості про автора)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Нащо крилатим ґрунт під ногами?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Ліна Костенко. “Чайка на крижині”, “Крила”

Вік учнів, клас

7 клас,12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект застосовується при вивченні української літератури. Для вивчення тем учні здійснять подорож у світ поезії Л.В.Костенко. Проект «Нащо крилатим ґрунт під ногами?» розрахований на учнів 7 класу за програмною темою «Ліна Костенко. “Чайка на крижині”, “Крила”. Виконуючи завдання, учні : • навчаться виразно читати поезії Ліни Костенко, • створять тест за творчістю поета, • виконають ідейно-художній аналіз двох частин, • зроблять компаративний аналіз І і ІІ частини, • визначать алегорічність образу чайки, • вивчать поезію “Крила” напам’ять. Таким чином основним видом діяльності учнів є: дослідницька робота, аналіз добутого матеріалу, опрацювання матеріалу, презентація опрацьованого матеріалу. План проекту: 1. Стартова презентація 2. Заповнення карти З-Х-Д та оціночної карти 3. Об’єднання учнів у групи чи самостійна індивідуальна робота 4. Пошук тематичного матеріалу 5. Опрацювання матеріалу 6. Підготовка проекту до захисту 7. Представлення та захист проекту 8. Підсумкове оцінювання Кожен із учнів поширює свої знання на тему «Ліна Костенко. “Чайка на крижині”, “Крила”. Можливе розкриття теми за ролями – залежно від здібностей учнів, а саме : літератор, мовознавець, історик та інші ролі і саме в такому ракурсі потрібно розкривати тему у презентаціях чи стіннівках . Результати роботи оформлюються у вигляді: • презентації, • тести, • словничок, • виступ шкільної агітбригади “ Поезія – це завжди неповторність ”, • випуск стіннівок “ На крилах душі .”

План вивчення теми (вставити файл)

https://docs.google.com/file/d/0BwAQPOKig_dAOVlmVC13X3kwN28/edit?usp=sharing

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Система оцінювання: накопичувальна, яка потім переводиться у 12- бальну систему. До інструментарію оцінювання входять:контрольні списки, опитувальники, форми оцінювання, тести. Будуть оцінюватись:робота в групі, навички планування в групі, мультимедійна презентація групи чи самостійна презентація , стіннівка,тест,словничок. Методичні засади

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

I етап. Робота над проектом починається з повідомлення батьків та учнів про майбутній проект.

Вчитель націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення теми та спонукає до відповіді на ключове, тематичні за змістові питання. Далі відбувається ознайомлення учнів з основними етапами роботи, проводиться вхідне тестування за допомогою таблиці " ЗУХ ", обговорюються критерії оцінювання, формуються групи з урахуванням інтересів учнів.

II етап. Обговорення плану проекту, формулювання цілей роботи і навчальних питань для кожної групи учасників(учень має чітко визначити мету, описати основні кроки щодо її досягнення, концентруватися на досягненні мети протягом роботи); III етап. Кожна дослідна група збирає матеріал з різних джерел та обробляє інформацію (учень має обрати необхідну інформацію та правильно її використати); Учитель проводить консультації, йде робота з дидактичними матеріалами. Робота учнів за темами проекту відстежується та оцінюється за попередніми результами кожної групи. IV етап. Оформлення результатів дослідження у вигляді презентацій, тестів, словничка, стіннівок. Заключний етап. За підсумками проводиться рефлексія: Чи вдалося нам сьогодні підготуватися до роботи над проектом, чому? Що було легше сформулювати тему, мету або завдання роботи? Які труднощі з'явилися особисто у вас? Що сподобалося? Які питання в майбутньому цікаво було б обговорити?

Учні пишуть відгуки, проводиться нагородження учнів.

Відомості про автора

Ірина Гречановська


Фах, навчальний предмет

вчитель,українська мова і література

Навчальний заклад

КЗ"Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20"

Місто\село, район, область

Маріуполь,Донецька область

Контактні дані

vivat643

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03.13-29.03.13

Місце проведення тренінгу

Маріупольський технологічний ліцей

Тренери

Бєлова Ірина Дмитрівна