Форма оцінювання портфоліо Музаффарової Олени Сергіївни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:53, 29 березня 2013, створена Helenmuza29 (обговореннявнесок) (Приклад учнівської роботи)

Перейти до: Навігація, пошук


Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.

План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

«Поезії Ліни Костенко. Утвердження ідей про те, що духовне багатство – найбільший скарб у житті». 7-й клас. Учнівські творчі групи досліджуватимуть зв'язок поетичних творів письменниці з її біографією, аналізуватимуть твори, створюватимуть альбоми з ілюстраціями до творів письменниці, інсценізуватимуть інтерв’ю з письменницею, вчитимуться висловлювати свої думки з приводу прочитаного, почутого, вироблятимуть власну позицію.  

Ключове запитання Духовне багатство – найбільший скарб у житті?

Тематичні запитання До чого повинна прагнути людина в житті? Які моральні та духовні якості повинна виховувати в собі?


Змістові запитання Чому Ліні Костенко близький образ чайки?(«Чайка на крижині», «Крила») Які застереження робить авторка своїм ворогам? («Коректна ода ворогам») Що засуджує поетеса в «Пасторалі ХХ століття»?

План оцінювання (графік і опис)

Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом

Опитування Анкетування

Мозкова атака

Обговорення Основних запитань Перегляд презентації вчителя та її обговорення «Асоціативний кущ» Робота з таблицями «ЗХД» Опитувальник тест Таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався) Журнали спостережень Записи/нотатки вчителя Презентація Основних запитань

Анкетування Консультації

Самостійна робота з Формами оцінювання (само- та взаємооцінювання)

Розв’язування задач Анкета Форма оцінювання для роботи в групах та самооцінки Форма для оцінювання продуктів проекту Письмові огляди, звіти Журнали спостережень учнів

Форми для надання зворотного зв’язку 

Демонстрація (захист проекту), презентація Рольова гра Опитування Робота з таблицями «ЗХД» Підсумкове есе Форма оцінювання публікації, презентації (продукту) Таблиця «ЗХД»


Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Приклад учнівської роботи

Буклет Приклад учнівського портфоліо допомагає учням адаптуватися до навчання по методу проектів,допомагає боротися з труднощами,які трапляються підчас виконання проектів

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Оцінювання – бальна система за ІV рівнями Інструментарій оцінювання: графічні схеми та карти знань, анкети, літературні диктанти, морво-слухові диктанти, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, тести, контрольні роботи…

Оцінюватиму твори, презентації, виступи учнів, письмові роботи, творчі роботи.

Оцінювання проводитиму методом взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем,

Оцінки виставлятимуться протягом уроку, у кінці проекту, після проведення письмових контрольних завдань.

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Допоможні матеріали для фасилітації

Обравши тему, визначаємо разом з учнями ідею та разом обговорюємо її. Попе¬редньо продумуємо можливі варіанти проблем, які важливо дослідити. Самі ж проблеми висуваються учня¬ми з моєї подачі. На даному ета-пі використовую «мозковий штурм» з подальшим колективним обгово¬ренням. Після формування груп розподілу обов'язків (врахувавши здібності), обговорюємо можливі методи дослідження, пошуку інформації, способи оформлення кінцевих результатів (презентація, захист, творчі роботи і т. ін.). Під час самостійної роботи розвиваю ініціативу дітей, з повагою ставлюся до будь-якої ідеї, нама¬гаюся створити ситуацію успіху. Доцільно призначати консультації, перегля¬дати чернетки, давати рекомендації. Процесом підготовки до представлення проекту керую як на уроках, так і в позаурочний час (використовую інтерактивні прийо¬ми і форми роботи: метод «Мікрофон», «Незакінчене речення», «Мозковий штурм», робота в групах, парах тощо). Увесь опрацьований, оформлений матеріал учні представляють під час захисту проектів. Найефективні¬шим для цього є підсумковий урок з теми.

Необхідно відмітити , що на таких уроках учні починають   розуміти , де і як вони зможуть застосувати отримані знання . Під час роботи над проектом учень сам аналізує наскільки  вдало він попрацював і оцінка перестає бути домінуючим фактором порівняно з досягненням мети проекту.

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Інші складові Портфоліо (документи)

Портфоліо

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ

Портфоліо

Вдалі моменти

Ідеї для покращення

Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)

ІНШІ КОМЕНТАРІ