Природа раціональних чисел

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:26, 29 березня 2013, створена Семенко Елена (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Природа від’ємних чисел

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика,географія, природознавство,інформатика.

Вік учнів, клас

6 клас,12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У 6 класі при вивчені теми Раціональні числа учні будуть виконувати наступні завдання: Знайомство с природою виникнення від’ємних чисел, робота з мапою глибин морів та вершин гір,спостереження за погодою с записом у щоденнику спостерігача,створення презентації з теми, створення довідкового буклету.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів , для чого використовуємо Таблицю З-Х-Д, діагностика рівня їх фактичних знань з теми проводиться за допомогою Опитувальника .Під час проведення проекту: анкетування для поділу учнів на групи .Оцінювання презентацій (Контрольний список для оцінювання презентації) контроль вивчення теоретичних питань (оцінювання самостійних письмових робіт, тестування, усні відповіді) По завершенні проекту проводиться самооцінювання та взаємооцінювання робіт учнів. Для оцінювання презентації вчитель використовує форму оцінювання презентації, оцінювання вміння брати участь в обговореннях оцінювання навичок спілкування, повноти виступів (Форма оцінювання повноти виступів) творчого підходу. Виставлення балів кожному учню буде проходити на при кінці проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На першому установчому занятті вчитель за допомогою презентації організовує групове обговорення теми проекту. Обговорення ведеться таким чином, щоб учні в процесі дискусії сформулювали гіпотези дослідження. Учні об’єднуються у три групи за інтересами (за попереднім анкетуванням),але так щоб у кожної групі були учні з різним рівням знань Далі вчитель ставє пред учнями цілі, який продук вони презентують на прикінці проекту історична і природознавча-презентацію,математична- буклет.

Учитель в процесі бесіди з кожною групою уточнює моменти,на які треба звернути увагу під час проведення дослідження. Завдання для груп:

Історична: опрацювати довідкову літературу,ресурси Інтернету,знайти відповіді на поставленні запитання,створити декілька слайдів презентації,потім об’єднатися з природознавчою групою,та створити спільну презентацію.

Математична: опрацювати довідкову літературу,ресурси Інтернету,знайти відповіді на поставленні запитання, створити довідковий буклет для учнів шостих класів.

Природознавча: опрацювати довідкову літературу,ресурси Інтернету,знайти відповіді на поставленні запитання,заповнити журнал спостерігача природою за два тижня, декілька слайдів презентації,потім об’єднатися з історичною групою,та створити спільну презентацію.

Перед початком дослідження необхідно також обговорити з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись законів про авторське право. Учитель дає рекомендації - які книги, в яких бібліотеках знайти, які сайти в Інтернеті використовувати, з якими вчителями поговорити. Оскільки учням може знадобитися додатковий час для роботи за комп'ютером і в Інтернет, доцільно до початку проекту на батьківських зборах розповісти батькам про зміст і специфіку проектного навчання. В якості наглядного матеріалу при цьому можна використовувати публікацію про проект. Підготовка учнями презентації про виконану роботу (2-й тиждень ). При створенні презентацій та публікацій групи керуються критеріями самооцінки та взаємооцінки розробленими вчителем.

Захист отриманих результатів та висновків (3-й тиждень ) Захист проводиться у формі конференції. Результати виступу груп відображаються в оціночних листах на основі критеріїв оцінювання.

Оцінювання результатів проекту школярами та вчителем (4-й тиждень ) Рефлексія. Групи оцінюють роботу кожного учасника. Учитель оцінює роботу груп у цілому. Можливі виступи учасників про досвід проектної діяльності, успіхи і проблеми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Семенко Олена Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики

Навчальний заклад

ЗОШ №68

Місто\село, район, область

Маріуполь,Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25 березня-30 березня 2013

Місце проведення тренінгу

Тренери