Шаблон:Форма оцінювання демонстрації Портфоліо
Як його використовувати? |
Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.
Зміст
- 1 План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)
- 2 План оцінювання (графік і опис)
- 3 Приклад учнівської роботи
- 4 Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
- 5 Допоможні матеріали для фасилітації
- 6 Інші складові Портфоліо (документи)
- 7 ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ
- 8 ІНШІ КОМЕНТАРІ
План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)
Ключове запитання - Чи рятує природа людину у хвилини неспокою та відчаю? Тематичні запитання - Яка роль і місце поета в суспільному житті? Чому Коцюбинського називають Великим сонцепоклонником? Чому М.Коцюбинського називають письменником-психологом? Оцінювання вчителем, однолітками та самооцінювання здійснюється протягом вивчення теми. Система оцінювання накопичувальна (під час всього проекту),12-бальна (підсумкова оцінка в кінці проекту). Інструменти оцінювання: - контрольні списки (протягом проекту),форми опитування (протягом проекту), форми оцінювання (протягом проекту). Оцінюються: протягом проекту — робота у групах, на заключному етапі — мультимедійна презентація групи, дослідження «Що вплинуло на імпресіоністичну манеру письма М.Коцюбинського?», дослідження «Імпресіонізм як вид мистецтва». Методичні засади Навчальні цілі - Розвивають навички вивчення біографії письменника, розкривають особливості жанру і змісту новели; удосконалюють вміння логічно висловлювати свої думки; за допомогою аналізу художніх особливостей твору розкривають внутрішній стан ліричного героя-митця, особливості його світосприйняття, громадську позицію; розвивають естетичні смаки; навчаться співпрацювати у групах; вдосконалять навички роботи з комп'ютером. Діяльність учнів - під час роботи над проектом учні проводять дослідження щодо творчості М.Коцюбинського. Діяльність вчителя: допомога у пошуку інформації за темою, коригування наданих учнями матеріалів. Діяльність учнів: • пошук та опрацювання матеріалів за темами; • робота у групах; • створення мультимедійної презентації; • презентація та захист робіт груп. Вступний етап. Вступна презентація вчителя, оголошення мети проекту. Проводиться обговорення та опитування за допомогою таблиць “З-Х-Д” з метою виявлення рівня знань учнів. Школярі ознайомлюються з планом проекту, критеріями оцінювання, об'єднуються у групи.
Робота над проектом. Учні збирають та опрацьовують матеріал за наданими темами у групах. Індивідуальні консультації використовуються вчителем для коригування робіт, надаються поради щодо поліпшення якості роботи. Школярі використовують само-, взаємооцінювання виконаної роботи у проекті. Після обробки всіх матеріалів учні готують презентації роботи над проектом, дослідження.
Завершальний етап. Учні демонструють мультимедійну презентацію. Вчитель оцінює за формами оцінювання етапи проекту і виставляється оцінка у журнал. Підбиття підсумків роботи над проектом.
Вдалі моменти
Ідеї для покращення
План оцінювання (графік і опис)
План оцінювання Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом Таблиця “З-Х-Д” Вивчення прикладів робіт учнів
Приклади робіт і оцінювання різних учнів
Аркуш паперу
Приклади робіт і оцінювання різних учнів
Контрольні списки Самооцінювання і рефлексія
Спостереження груп
Зустрічі й консультації за проектом Контрольні списки, форма оцінювання
Контрольні списки
Розклад Таблиця “З-Х-Д”
Продукти діяльності Аркуш паперу
Форми оцінювання з балами Стислий опис оцінювання Оцінювання вчителем, однолітками та самооцінювання здійснюється протягом вивчення теми. Система оцінювання накопичувальна (під час всього проекту),12-бальна (підсумкова оцінка в кінці проекту). Інструменти оцінювання: - контрольні списки (протягом проекту),форми опитування (протягом проекту), форми оцінювання (протягом проекту). Оцінюються: протягом проекту — робота у групах, на заключному етапі — мультимедійна презентація групи, дослідження «Що вплинуло на імпресіоністичну манеру письма М.Коцюбинського?», дослідження «Імпресіонізм як вид мистецтва».