Форма оцінювання портфоліо Дежец ГС
Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.
Зміст
- 1 План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)
- 2 План оцінювання (графік і опис)
- 3 Приклад учнівської роботи
- 4 Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
- 5 Допоможні матеріали для фасилітації
- 6 Інші складові Портфоліо (документи)
- 7 ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ
- 8 ІНШІ КОМЕНТАРІ
План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)
Вдалі моменти
Ідеї для покращення
Ключове запитання Які почуття охоплюють людину, коли вона залишається самотньою сиротою? Тематичні запитання 1.Портрет письменника. 2. У чому виявилися труднощі життєвого шляху Климка? 3.Як у творі відображено воєнне дитинство? 4. Автобіографічність повісті. 5. Чому проблема добра і зла завжди є актуальною? 6. Які риси характеру ви найбільше цінуєте в людині? 7. Чим, на ваш погляд, перевіряється дружба? Змістові запитання 1.Що змусило Климка вирушити у подорож до Слов’янська? 2. Пишіть зовнішність подорожуючого?Про що вона свідчить? 3. Через що Климко залишається самотнім? 4. Що змусило хлопця вирушити у подорж? Чи була вона небезпечною, Чому? 5.У зв’язку з чим виникла думка у Климка піти по сіль. 6. У чому виявилася жорстокість німця?
«I Укр. Літ. Тільки сильна духом людина може подолати труднощі й перешкоди.(за повістю Г. Тютюнника «Климко») 7 клас. Урок позакласного читання. Г. Тютюнник, повість «Климко». Основні види діяльності: Гейм « Ком уз героїв повісті належать слова?». Вікторина «Сторінками життєвого і творчого шляху Г. Тютюнника», усний твір-опис «Портрет письменника», «мікрофон» «Які почуття охоплюють людину, коли вона залишається самотньою сиротою», складання доміно «У чому виявилися труднощі життєвого шляху Климка?».
Робота над проектом починається з повідомлення батьків та учнів про майбутній проект. Вчитель демонструє презентацію Г. Тютюнник. Повість «Климко»» та націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення теми та спонукає до відповіді на ключове, тематичні за змістові питання. Потім учитель знайомить учнів з основними етапами роботи, проводить вхідне тестування за допомогою таблиці " ЗУХ ", обговорюються критерії оцінювання, формуються групи з урахуванням інтересів учнів.
II етап. Обговорення плану проекту, формулювання цілей роботи і навчальних питань для кожної групи учасників (учень має чітко визначити мету, описати основні кроки щодо її досягнення, концентруватися на досягненні мети протягом роботи); III етап. Кожна дослідна група збирає матеріал з різних джерел та обробляє інформацію (учень має обрати необхідну інформацію та правильно її використати);
Учитель проводить консультації, йде робота з дидактичними матеріалами.
Робота учнів за темами проекту відстежується та оцінюються попередні результи кожної групи. IV етап. Оформлення результатів дослідження у вигляді презентації, буклету, роботи за технікою «пандора», веб-сайт. Заключний етап. За підсумками проводиться рефлексія: Чим сподобалася вам повість «Климко»? Яким моральним якостям вчить нас цей твір? Чи допомогли вам в опрацювання повісті ті технічні засоби наочності, що ми з вами використовували? Чим вони нам допомогли? Що заважало роботі? Що сподобалося? Які питання в майбутньому цікаво було б обговорити?
Учні пишуть відгуки, проводиться нагородження учнів.
Навчальні цілі: - знати зміст повісті ;
-вміти переказувати, грамотно висловлювати свої думки, наводити переконливі обгрунтування;
- вміти проводити паралелі між особистим життям автора і сюжетом твору; - вшановувати ветеранів Другої світової війни; - розвинути у собі здатність співпереживати ; - прищеплювати риси чуйності, доброти, щирості. - вдосконалювати культуру зв’язного мовлення; - вміти оцінівати поведінку і вчинки героїв; - шанувати творчість Г. Тютюнника.