Портфоліо Пасішної Ірини

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Роль вірусів в природі і в житті людини. Важливість дослідження вірусів.

Інформаційний буклет

Pasichna1.jpg Pasichna2.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія

Навчальна тема

Роль вірусів в природі і в житті людини. Важливість дослідження вірусів.

Вік учнів, клас

16 років, 10 клас

Стислий опис проекту

10 клас, Роль вірусів в природі і в житті людини. Важливість дослідження вірусів. Основний вид діяльності учнів – робота з літературою, продуктами діяльності учнів є письмова робота, доповідь, презентація.

Повний План вивчення теми

Роль вірусів в природі і в житті людини. Важливість дослідження вірусів.

Навчальні цілі

Формування в учнів навичок створення презентацій, будуть вдосконалюватися навички збирання даних різними способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про неклітинні структури, учні навчаться переконливо демонструвати відомості про неклітинні форми життя і їх роль, добираючи відповідні типи графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних, формування в учнів умінь аналізувати статистичні дані про враження вірусом певної частини населення; працювати як вчені з написання звітів, що формуються після аналізу статистичних даних і огляду відповідної літератури,оволодіти доступними способами пізнання предметів і явищ природи та суспільства. формувати на доступному рівні цілісної природничо-наукової картини світу, що охоплює систему знань, яка відображає закони і закономірності природи та місце в ній людини; оволодіти доступними способами пізнання предметів і явищ природи та суспільства.

Опис оцінювання

На початку проекту: Вчитель розробив буклет( буклет 1 і буклет2) про метод проектів з яким знайоме учнів та батьків Перед початком роботи з метою визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають провела вхідне тестування на рівень визначення обізнаності і зацікавленості темою. Окрім цього проводить мозкова атака на визначення основних запитань і обговорення основних запитань. Вчитель оцінює роботу над вхідним тестуванням і участь в мозковій атаці на розробку питань до проекту. Демонстрація презентація вчителя направлена на формування оцінювання в рамках проекту. Ознайомлення з таблицею ЗХД і її обговорення. Вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Вчитель наголошує про авторське право.Під час цієї консультації вчитель оцінює участь кожного учня в обговоренні.Учні заповнюють листки само і взаємоперевірки після консультації. З самого початку роботи над проектом кожна група отримує та використовує план проекту, щоб скоординувати своє навчання і роботу над проектом Впродовж роботи над проектом: Направлення на пошук інформації в інтернеті. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень, бесід з учнями та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Наприкінці роботи над проектом: Підсумкова конференція та обговорення. Учні демонструють презентацію, Вчитель заслуховує відгуки учнів відносно діяльності інших груп учнів. В процесі роботи критерії оцінювання можна коректувати. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, усний виступ, лист само-і взаємооцінки Остаточне заповнення таблиці ЗХД

Діяльність учнів і вчителя

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію(буклет 1 та буклет 2) для учнів та батьків про метод проектів . Учні пройдуть вхідне тестування для кращого розуміння та усвідомлення інформації. Учні повинні уважно читати текст параграфа, обговорювати його з елементами аналізу. Для ознайомлення із зразками додаткової літератури та формування стійкої мотивації до вивчення біології учні будуть знайомитись з фотографіями та цікавими фактами про віруси. Вчитель знайомить учнів з поняттям "авторське право" Учні переглядають учительську презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації, занотовують питання, які виникли. Вчитель відповідає на питання учнів, які виникли у них під час ознайомлення з презентацією. Учні обговорюють ключові та тематичні запитання проекту( таблиця ЗХД). Вчитель виявляє початкові знання учнів, проводиться планування роботи в групах. Учні об’єднуються в три групи. Групи збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі, тощо, дотримуючись авторських прав. Під час пошуку інформації учні використовують критерії оцінювання сайтів та використовують таблицю посилань на інформаційні ресурси. Учні знову працюють з учительською презентацією. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.. Проводиться конференція «Неклітинні форми життя», в ході якої учні закріплюють знання щодо будови вірусів, механізмів зараження вірусами рослин, тварині і людини, розглядають будову бактеріофагу, особливості життєдіяльності неклітинних форм життя, Проміжне оцінювання та самооцінювання, коректування планів роботи в групах. Створення презентацій і їх корегування вчителем, обговорення дизайну презентацій, доповідей. Демонстрація Учнівська презентація, Проводиться конференція, під час якої проводиться оцінка та аналіз проекту. Вчитель виставляє та коментує оцінки. Під час проведення розглядають, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки, обмінються думками та подальшого розвитку їх мислення. Рефлексія – остаточне заповнення таблиці «З-Х-Д" .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пасішна Ірина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель, біологія

Навчальний заклад

СЗШ№2

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область, м. Новомосковськ

Контактні дані

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ

Intel 10