Портфоліо проекту з історії "Монголо-татарське нашестя на Південноруські землі"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:28, 27 березня 2013, створена Koxa (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Монголо-татарське нашестя на Південноруські князівства».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України 7 клас.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років.

Буклет

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основними завданнями даного проекту є дослідження причин і наслідків нашестя монголо-татар на Південноруські землі, адже із монголо-татарською навалою закінчився великий і яскравий період вітчизняної історії, період поступального й повнокровного розвитку однієї з найбільших і наймогутніших країн середньовічної Європи – Давньої Русі. Незважаючи на руйнування, які завдало нашестя, монголо-татари не змогли знищити усіх історичних традицій, Русь була поневолена, але не підкорена. Урятувавши Центральну і Західну Європу, вона втратила однаковий темп розвитку порівняно із Західною Європою, а, захищені руськими територіями, Польща, Чехія, Угорщина, Литва та інші країни у ХІІІ – ХІV ст. змогли швидко розвиватися в економічному політичному і культурному відношенні. На вивчення такого об’ємного матеріалу за чинною програмою «Історія України (5–11 кл.) для загальноосвітніх навчальних закладів» виділено недостатню кількість годин, що унеможливлює всебічне вивчення даної теми і, таким чином, актуалізує питання формування предметно-історичних компетенцій семикласників, які сприятимуть розвитку в школярів пізнавального інтересу, потреби в знанні історії своєї країни, розкриттю творчих здібностей, інтелектуальному і духовному зростанню особистості учнів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

• На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою тестування та ЗХД-таблиці. ЗХД-схему учні заповнюють на початку, впродовж та в кінці проекту. Учні використовують контрольний список для блогу. • Протягом роботи над проектом вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу (усні консультації). Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися: - формою Вклад в групову роботу; • Під час захисту проектів відбувається оцінювання блогу, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. Оцінювання блогу Для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів вчитель пропонує дати відповіді на тестові питання проекту «Монголо-татарське нашестя на Південноруські князівства». Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу. Критерії оцінювання презентації проекту: 1.Дотримання термінів виконання проекту. 2.Персональний вклад в проект (форми самооцінювання, взаємооцінювання) 3.Зміст блогу. Наявність опису проекту, завдань. Наявність орфографічних (лексичних) помилок. Наявність гіперпосилань. Наведення плану дослідження. Розкриття теми дослідження (відповідність плану). Точна інтерпретація інформації, отриманих результатів (аналіз досліджених джерел). Наявність прогнозування наступних етапів дослідження, визначення тематики для подальшої роботи. Логічне структурування матеріалу. 4.Використання різноманітних джерел інформації. Посилання на достовірні джерела інформації 5.Оформлення блогу. Колір, шрифт та інші елементи, що дозволяють максимально зручно сприймати матеріал. Якість зображень, їх розташування в блозі. Узгодження зображень із змістом. Розташування списків, малюнків.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту проводиться зустріч з учнями та їх батьками, на якій вчитель розповідає про метод проектів, демонструє свій БУКЛЕТ для представлення теми проекту, просить батьків допомогти учням в пошуку потрібної інформації,а також дозволити своїм дітям використовувати Інтернет Батьківський дозвіл. Для цього надається список сайтів, а також список запропонованих джерел веб-сайтів. При використанні Інтернету для пошуку інформації учні повинні дотримуватись законів про авторське право Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує: •Заповнити ЗХД таблицю, Вчитель демонструє •ПРЕЗЕНТАЦІЮ з проблемою. •Пропонує учням проект О'єднання класу у групи та формування завдання: І група – Дослідники, шукають в Інтернеті додаткову інформацію та її опрацьовують, добирають докази до сформульованих висновків. ІІ група – Літописці, опрацьовують уривки з «Слово о погибели Русьскыя земли» «Сказаніе о битве на Калке», «Сказаніе о Батиєвом побоище» і визначають в чому полягав героїзм простих дружинників, воєвод та окремих князів під час битв з монголами, а також ставлення літописців до описуваних ними подій.

Вчитель формулює критерії оцінювання роботи учнів. Учні: •обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; •складають план роботи групи та розподіляють обов’язки у групі; •заповнюють необхідною інформацією сторінки блога, який вчитель створив заздалегідь. Для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів вчитель пропонує дати відповіді на тестові питання.

учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Журавель Микола Миколайович

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Зорянська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с. Зоря, Томаківський район, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Зорянська ЗОШ І-ІІІ ст.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11. 03.2013 – 23.03.2013р.

Місце проведення тренінгу

Зорянська ЗОШ І – ІІІ ст.

Тренери


Поставець Лілія Володимирівна