Портфоліо Кірдіщева Антона з теми "ТЗН на допомогу вчителю"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 00:22, 19 березня 2013, створена Кірдіщев Антон Петрович (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

ТЗН на допомогу вчителю

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

В ході реалізації проекту використовувалися знання студентів з дисциплін "Інформаційно-комунікаційні технології навчання, технічні засоби навчання", "Інформатика", Педагогічна практика.

Вік студентів, курс

Проект створено для студентів ІІ курсів педагогічного училища (15-16 років).

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з «Інформаційно-комунікаційні технології навчання, технічні засоби навчання» призначений для студентів ІІ курсів і виконується в межах вивчення теми «Типи технічних засобів навчання їх характеристика та класифікація». Для роботи у проекті учні об’єднаються у групи, здійснюватимуть пошук інформації в інтернеті, розглянуть типи ТЗН та спробують їх практичне застосування. Результати своїх досліджень вони оформлять у вигляді презентацій, вікі-статей та блогів. Та презентують свій проект на підсумковому уроці з теми.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

В проекті викладач використовує різні стратегії оцінювання для того, щоб визначити навчальні потреби студентів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати рівень мислення. Перед початком проекту викладач використовує: таблицю «ЗХД», щоб визначити попередні знання та навички студентів, уявлення щодо досліджуваної проблеми, демонструє викладацьку презентацію та ініціює обговорення, щоб визначити основні запитання для роботи. Впродовж роботи над проектом викладач супроводжує студентів у навчанні за допомогою надання консультацій проектним групам, ведення журналу спостережень за прогресом студентів у навчанні, та спрямовує їх у навчанні за допомогою контрольних списків. І після завершення проектів викладач оцінює продуктистудентської діяльності за допомогою розроблених форм і критеріїв, проводить тести з теми та стимулює взаємооцінювання і само оцінювання студентами своєї роботи. Викладач перевіряє знання студентів з теми за допомогою он-лайн опитувальника. Оцінювання презентації Оцінювання вікі-статті Оцінювання блогу

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 етап Знайомимось з презентацією викладача, ключовими, тематичними та змістовими питаннями. 2 етап Вивчили теоретичний матеріал з підручника, додаткової літератури та Інтернету 3 етап Проходили тестування, опрацьовували результати та обговорювали їх. Визначали роль ТЗН. 4 етап Вивчаємо всі можливі способи використання ТЗН вчителем. Пошук різноманітних найсучасніших ТЗН. 5 етап Визначення напрямків роботи, поділ на групи. Розподіл ролей у групах. 6 етап Робота в групах. 1 група Створення опитувальників. В опитувальниках студенти студенти визначили основні типи ТЗН та можливість їх використання. Опитування викладачів училища, вчителів шкіл та студентів старших курсів. Опрацювання результатів опитування. 2 група Опрацювання результатів стосовно того, як вчителі використовують ТЗН. (як зясувалося, більшість обмежується набором текстових документів та показом слайдових презентацій з допомогою мультимедійного проектора) 3 група Учні цієї групи мали завдання - здивувати нас. Вони шукали в Інтернеті та в додатковій літературі цікаву інформацію, яка відноситься до теми проекту. Їхні старання були достойно оцінені. По-перше, вони ознайомились з великою кількістю корисної інформації, зуміли проаналізувати її та запропонувати нам найцікавіше та корисне.Учнівська презентація 4 група Це група однодумців. Їм дуже подобається складати кросворди, ребуси, а потім обмінюватись ними та розгадувати їх. Тому цього разу вони пішли тим же шляхом, адже тема справді багата на нові терміни. 5 група Це група студентів, які докладно вивчили всі методи використання сучасних ТЗН. 7 етап Робота за компютером. 8 етап Підготовка до захисту проекту 9 етап Захист проекту. Розроблено методичні рекомендації, щодо використання ТЗН вчителем в своїй професійній діяльності. Учнівська вікі-стаття:Комп'ютерно-програмні засоби в професійній діяльності вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Антон Кірдіщев

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Вищий комунальний навчальний заклад Сумської обласної ради "Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка"

Місто\село, район, область

м.Лебедин, Сумська обл.

Контактні дані

antonkird@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19 листопада - 30 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна