Портфоліо Мурзи Л.В.
Зміст
[сховати]Назва проекту
ТРИКУТНИКИ В НАШОМУ ЖИТТІ
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Геометрія, алгебра, інформатика
Вік учнів, клас
12 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Повсякденне життя людини, побут, професійна діяльність і все навколишнє оточення пов'язані з геометричними об'єктами. Отже, світ, що нас оточує – світ геометрії. ТРИКУТНИК - одна з найважливіших фігур на площині. Учасники проекту - учні 7 класу. В процесі роботи учні об’єднуються в групи: теоретики, практики, дослідники, історики та конструктори. Під час виконання завдань навчального проекту ліцеїсти набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Виконання проекту дасть можливість досягнути таких цілей: підвищити інтерес учнів до вивчення математики; Поглибити розуміння учнями математичного матеріалу; Розширити розумовий кругозір учнів і підвищити їх загальну культуру;
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Дослідити, як люди використовують трикутники в своїй життєдіяльності. Навчитися шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність, формувати у учнів вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно, вміння ілюструвати свої думки, застосовувати на практиці знання формул, теорем. При створенні публікації розвивати вміння аналізувати та вибирати необхідну інформацію, ілюструвати науковий текст, використовувати закон про авторське право. При створенні блогу формувати навики електронних комунікацій.
Опис оцінювання
Вступне оцінювання учнівських робіт здійснюється за відповідними окремо розробленою формою, що відповідає критеріям оцінювання. У формі використовуються запитання для з’ясування розуміння учнями основних завдань проекту. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про кути, геометричні відбувається при заповненні ними опитувальника. Учні керуються критеріями оцінювання презентації при створенні власної презентації, щоб скеровувати свою роботу в проекті, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у ньому. Також оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень за допомогою перегляду проміжних результатів діяльності учнів.
Діяльність учнів і вчителя
Вчитель проводить бесіду з демонстрацією вчительської презентації в якій розглядаються питання (ключове, тематичні, змістові). Після озвучення теми проекту та роздачі буклетів учасникам проекту, вчитель організовує об’єднання класу у 5 груп: "Теоретики" (створюють презентацію, аналізують та досліджують такі питання: «Що таке трикутник? Види трикутників. Властивості трикутників. Ознаки рівності трикутників» ), "Практики»(розробляють блог "Цікаві трикутники" з задачами та загадками, про трикутники, та результатами роботи групи "Конструктори"), "Історики"( створюють презентацію,проводячи пошук інформації про історію трикутника), «Конструктори» (виконують малюнки в графічному редакторі Paint використовуючи фігуру трикутника), «Дослідники» (створюють презентацію, досліджуючи навколишній світ, знаходячи де використовують геометричну фігуру трикутник) Вчитель повідомляє способи оформлення кінцевих результатів, даючи змогу учням обрати більш оптимальний, а також повідомляє критерії (для презентації та для блогу), за якими буде проводитись оцінювання щодо кожного з можливих форм звітності. Контролює вчасне виконання завдань проекту та оцінює результати. Діяльність учнів: На початку проекту учні відповідають на питання вхідного опитування також збір з батьків дозволів на роботу в інтернеті. Учні беруть участь в обговоренні поставлених вчителем питань. Після озвучення проблеми та теми проекту, учні висовують гіпотези щодо розв'язання поставленої проблеми, виявляють й обговорюють методи дослідження, на основі яких буде реалізовуватися проект. Учні об'єднуються у групи ("Теоретики", "Практики", "Історики", «Конструктори», «Дослідники») для здійснення проектної діяльності; складають орієнтований план подальшої роботи; розподіляють обов'язки між собою. Потім учні збирають інформацію; систематизують та аналізують дані; оформляють проект; представляють результати своєї роботи,описують методи й прийоми, за допомогою яких було отримано інформацію, розповідають про проблеми, що виникли під час виконання проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Леся Мурза
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики та інформатики
Навчальний заклад
Криворізький природничо-науковий ліцей
Місто\село, район, область
Кривий Ріг Дніпропетровська область
Контактні дані
LesiaMurza1978@gmail.com
Про мене
Вчитель математики та інформатики
Мій внесок
Мої проекти
Портфоліо з теми
Мої файли Вчительська презентація
Мої закладки