Портфоліо Рідченко Людмили з теми: "Від традиційної до електронної книги"
Зміст
Назва проекту
Від традиційної до електронної книги
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Навчальний предмед з інформатики інтегрований з українською та іноземною мовами.
Навчальні цілі
По закінченню вивчення теми учні : • знатимуть і розумітимуть принципи роботи з електронними посібниками, інтерактивними навчальними курсами або іншими програмними засобами навчання профільного предмета • вмітимуть використовувати використовувати веб-енциклопедії для здобуття необхідних даних • пояснюватимуть технологію застосовування програмних засобів для поглиблення знань з профільного предмету • оброблятимуть результати, впорядковуватимуть їх, демонструватимуть, робитимуть висновки • ефективно розподілятимуть час та навантаження • вмітимуть співпрацювати у групах • використовуватимуть ІКТ на різних етапах своєї діяльності
Вік учнів, клас
10 клас, 16 – 17р.
Стислий опис проекту
Навчальний проект для учнів 10 класу з інформатики по темі "Навчання в Інтернеті". Утворивши групи, учні будуть досліджувати переваги і недоліки традиційної книги та електронної, проводити анкетування, проведуть порівняльний аналіз традиційної книги та електронної. У проектній діяльності учні використовують сервіси WEB.2 (створять електронну скриньку на ресурсі google, розмістять документи, нададуть їм доступ, створять вікі-статтю, складуть опитувальник). Учні: учитимуться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані формуватимуть уміння використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, організації досліджень та оцінювання інформації; набуватимуть досвіду прийняття відповідальності за результати спільної роботи.
Повний План вивчення теми
Опис оцінювання
На початку роботи над проектом учні заповнюють ЗХД-таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, в чому полягає різниця між фактами та домислами, а також показують свої попередні знання щодо того, як ростуть рослини. Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. Учні ведуть щоденник спостережень впродовж всього виконання проекту. Форма оцінювання презентацій використовується для того, щоб учні могли самостійно оцінити свої презентації попередньо до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу з розповіддю описує критерії для їх написання з різних точок зору, використовується під час написання розповідей учнями, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними щоденників дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями.
Діяльність учнів та вчителя
Діяльність учнів. Після оголошення вчителем ключового питання " Які переваги та недоліки електронних книг у порівнянні з паперовими?" з учнями проводиться бесіда про те, що вони знають про традиційні та електронні книги. Учні знайомляться зі стартовою презентацією учителя. Стартова презентація Учитель запитує, які, на їхню думку, особливості традиційна книги як виду документу? Які особливості електронної книги?Які цікаві факти про книги Ви знаєте? Як вибрати електронну книгу?. Методом мозкового штурму визначили етапи дослідження об’єдналися у групи та розприділили ролі у них. Учні об’єднуються у 3 грипи для виконання завдань: І група- дізнаються про цікаві факти про книгу – створюють презентацію. ІІ група проводять Опитування. ІІІ група – проводять пошук інформації в Інтернет ресурсах про те чи потрібна книга в сучасному світі та створють wiki-статтю "Книга в сучасному світі". Думки стосовно роботи в проекті учні викладають у вигляді блогу Діяльність вчителя.
У ході роботи над проектом вчитель надавав їм підтримку створюючи для них необхідні презентації, публікації, список корисних ресурсів для роботи з Інтернетом. Проводилися регулярні консультації для проектних груп, були розроблені інструкції для створення учнівських прикладів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Рідченко Людмила Олександрівна
Фах, навчальний предмет
Викладач, інформаційно-комунікаційні технології навчання
Навчальний заклад
Сумський ОІППО
Місто\село, район, область
Суми, Сумська область
Контактні дані
Сумський ОІППО вул. Римського-Корсакова, 5 м.Суми Сумська область 40007
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце проведення тренінгу
Сумський ОІППО
Тренери
Ніколаєнко Світлана Петрівна Герасименко Наталія Вікторівна