Портфоліо Гейко Світлани Сергіївни з теми " Птахи навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:24, 1 березня 2013, створена Гейко Світлана Сергіївна (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Птахи навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, екологія,інформатика,математика

Навчальна тема

Птахи

Вік учнів, клас

13-14 років

Стислий опис проекту

Було обрано тему проекту відповідно до навчального предмета, що викладається та державного стандарту. Створено учительську презентацію. ЗаповнюєтьсяЗ-Х-Д схема. У процесі роботи над проектом учні створюють блог, у якому активно спілкуються протягом усього проекту, учнівську презентацію, проводять опитування серед учнів та вчителів. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своєї роботи в блозі, де вони викладають публікації відповідної теми, опитувальник. Також вони представляють створену презентацію. По результатам їх роботи можна дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту, для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками.

Повний План вивчення теми

1. Визначення теми та її актуальність 2. Формування основного проблемного питання і проблемних питань 3. Обговорення плану роботи учнів у групах та індивідуально 4. Вибір можливих джерел інформації, етапів розв’язання проблемних питань 5. Самостійна робота учнів в групах 6 Підготовка учнями звітів про виконану роботу 7. Представлення результатів 8. Презентація проекту 9. Оцінка результатів.

Навчальні цілі

1. Учні навчаться знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності. 2. Навчаться працювати у команді таким чином щоб учні усвідомили творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкувались між собою, зрозуміли особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи. 3. Навчаються створювати та працювати з мультимедійними засобами, що підвищують наочність та відповідають ергономічним вимогам. 4. Підвищуються інтерес учнів до роботи та їх активність, розвинути алгоритмічний стиль мислення, сформулювати вміння приймати оптимальні рішення, діяти варіативно. 5. Розвиваються уміння встановлювати гармонійні стосунки з природою на основі поваги до життя як найвищої цінності та всього живого як унікальної частини біосфери. 6. Сформується вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу, презентації та опитувальника . 7. При демонстрації результату своєї діяльності в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.

Опис оцінювання

Оцінювання до початку проекту: Перед початком проекту було проведено анкетування, в ході якого виявлено початковий рівень знань учнів. Також використовувалася така форма оцінювання як З-Х-Д схема, яка дає можливість відмічати те, що учні вже знають, що хочуть дізнатися. Отримати уявлення про рівень розуміння теми та загальне відношення учнів до предмета можна через залучення учнів до обговорень, використання графічних засобів та записів у щоденниках. Збирання інформації щодо рівня розуміння окремо взятого учня ще до початку вивчення теми допомагає вчителям оцінити потреби учнів та спланувати процес навчання таким чином, щоб підвищити мотивацію учнів до навчання та допомогти їм досягти в цьому успіху. Оцінювання впродовж навчання: Впродовж навчання проводилося оцінювання рівня знань учнів за допомогою неформального спостереження та такої форми оцінювання як «Асоціативний кущ», яка дозволяє оцінити знання учнів під час проекту. Оцінки за тести та питання дають їм уявлення про ефективність використаного методу навчання. Така інформація може бути корисною та важливою як підстава для планування. Оцінювання після навчання: На завершальному етапі оцінювання використовувалася З-Х-Д схема. Також було проведено оцінювання учнівської презентації та учнівського блогу.

Діяльність учнів і вчителя

Екологи будуть з’ясовувати, які птахи занесені до Червоної книги України. Відповідають за створення блогу «Птахи Червоної книги України» Пошукачі відповідають за збирання інформації про різноманітність птахів у природі. Розробляють презентацію «Різноманітність птахів у природі». Статисти проводять опитування дітей, щоб дізнатись рівень знань учнів по темі «Розмноження та розвиток птахів». Створюють опитувальник.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гейко Світлана Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Учитель біології

Навчальний заклад

Охтирська гімназія Охтирської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м. Охтирка, Сумська область

Контактні дані

Моб. Тел. 0953430312

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ