Портфоліо Ткач Наталії Владилинівни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:25, 27 лютого 2013, створена Nataliyatcach (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Архітектор слова

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект стосується української мови, історії, природознавства

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні 6 класу під час роботи з проектом «Архітектура слова» (за навчальною програмою тема «Способи словотворення») ознайомлюються з будовою слова через образне порівняння з поетапною будовою хмарочосів. Паралельно працюють дві групи. Перша група вивчає слова з однією основою та лексичний запас учнів 1-2 класів, а друга – з двома основами і більше та лексичний запас учнів 6-7 класу.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні виконують вхідне тестування у вигляді теоретичного опитування "Архітектура слова". Після чого вчитель має уявлення про ступінь обізнаності учнів, може коригувати актуалізацію опорних знань,яка буде проходити за допомогою заповнення таблиці З-Х-Д (Знаємо, Хочемо дізнатися, Дізналися). Оцінку на цьому етапі отримує кожен учень.

Проміжне оцінювання повинно насамперед проконтролювати, чи вірно уявляють учні мету та хід виконання проекту. Кожна група демонструє досягнення у вигляді рефлексії на спільному блозі. Оцінку отримує вся група.

Вихідне оцінювання повинно перш за все виявити рівень подачі та оформлення результатів дослідження, тобто оцінюється насамперед презентація та буклет. Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють оціночний лист презентації та публікації з чітко прописаними критеріями та балам. Оцінку отримує вся група.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту вчитель готує такі дидактичні матеріали: шаблон онлайн- презентації для оформлення результатів дослідження, шаблони робочих листів оцінювання Даний проект передбачає закріплення теми "Словотвір».. Проект розрахований на 4 уроки. Перед початком проекту учні проходять вхідне https://docs.google.com/forms/d/1iP6wJ62v2uAEQFew3DZ7OudJFC3nwJeuVc1gboa5Ias/edit?usp=sharing теоретичне опитування "Морфеми", за допомогою якого вчитель з'ясовує рівень знань за темою, що вивчається . А також з’ясовує навчальні потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу ЗХД( знаємо - хочемо знати - дізналися). Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя. Перед учнями ставиться проблема: " З'ясувати, які є у житті мінімальні частини тотожні морфемі?. За допомогою мозкового штурму учні шукають відповідь на ключове питання, висловлюють свої гіпотези вирішення проблеми. Робота над проектом відбувається в двох групах. Перша група досліджує словниковий запас учнів 2-4 класів, друга - запас учнів 6-7 класів. Результати узагальнюються за допомогою діаграм, які розміщаються в шаблон онлайн-презентації, а також готують для демонстрації макет будинку «Словник школяра». Історики оформлюють публікації про слова-хмарочоси.

Під час захисту проекту кожна група представляє і захищає свою презентацію, демонструє будинки та публікації . Інші групи з вчителем заповнюють форму оцінювання презентації, публікації. Результатом роботи групи буде середнє арифметичне оцінок презентації та публікації..

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ткач Наталія Владилинівна

Фах, навчальний предмет

заступник директора з навчально-виховної роботи,вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа № 37" Дніпропетровської міської ради

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери